Noc w Palmiarni

Palmiarnia Poznańska zaprasza na kolejną odsłonę kultowego wydarzenia. Tropikalny klimat, tańce prosto z wysp Pacyfiku, specjalne oświetlenie - to wszystko już w ten weekend. Na poznaniaków i poznanianki czeka Noc w Palmiarni.

Zdjęcie przedstawia pawilon palmiarni nocą. Przed budynkiem stoją ludzie w kolejce. - grafika artykułu
Na poznaniaków i poznanianki znów czeka Noc w Palmiarni/ fot. Palmiarnia Poznańska

W piątek, 12 lipca odbędzie się kolejna odsłona Nocy w Palmiarni. Wydarzenie będzie trwać w godzinach 20.00-2.00, jednak wejście będzie możliwe najpóźniej do godziny 1.00. Do tego czasu będą również czynne kasy. 

Egzotyka w Poznaniu 

Palmiarnia Poznańska oferuje podróż na kilka najbardziej znanych wysp Pacyfiku - archipelag Hawajski, Tahiti (Polinezja Francuska) i Wyspę Wielkanocną. Hinatea wraz ze swoją szkołą tańca zaprezentuje spektakl "Avei Varu - tańce polinezyjskie". Uczestnicy i uczestniczki zobaczą tradycyjnie wykonywane pokazy, mające ukazać ich głębsze znaczenie. Występ gwarantuje zarówno szybkie, jak i wolne rytmy w towarzystwie dźwięków ukulele i bębnów. Tancerze i tancerki podczas pokazu zaprezentują kolorowe, tradycyjne stroje. Zaplanowano trzy występy w następujących godzinach: 20.45, 21.30 oraz 22.15. 

Pokazy i słynna roślinność Palmiarni Poznańskiej to nie jedyne atrakcyjne elementy wieczoru. Swoją rolę odegra także gra świateł. Pawilony prezentujące roślinność tropikalną, subtropikalną oraz klimatu śródziemnomorskiego będą specjalnie oświetlone. Niektóre części ogrodu będą przyciemnione, dlatego organizatorzy przypominają, że warto zabrać ze sobą latarki, aby w pełni korzystać z przygotowanych atrakcji. 

Wejściówki są dostępne w cenie biletów do palmiarni (12 zł - ulgowy, 16 zł - normalny).  Można je zakupić online na stronie ToBilet oraz w kasie w dniu wydarzenia, bezpośrednio przed wejściem. Liczba zwiedzających przebywających jednocześnie w ogrodzie jest ograniczona ze względów bezpieczeństwa, dlatego wejście na wydarzenie może być czasowo wstrzymane. Po osiągnięciu limitu osób, czekający będą sukcesywnie wpuszczani wraz z opuszczaniem pawilonów przez innych uczestników i uczestniczki. 

Wydarzenie w szczególnym miejscu 

Palmiarnia Poznańska już od ponad stu lat znajduje się w parku Wilsona, będąc najstarszym i największym tego typu ogrodem w Polsce i jednym z najstarszych w Europie. Odwiedzających czeka tam niezapomniana podróż po odległych kontynentach wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych. Wrażenia dodatkowo wzbogacają dźwięki żywych ptaków, szum wody i akwaria pełne egzotycznych ryb. 

W dziewięciu pawilonach prezentowanych jest ponad tysiąc gatunków roślin, w tym 50 wodnych - umieszczonych w akwariach wraz ze 170 gatunkami ryb. Poszczególne pawilony prezentują florę określonej strefy klimatycznej, w tym klimatu umiarkowanego, subtropikalnego, tropikalnego, sukulenty i kserofity Starego i Nowego Świata, a także roślinność sawanny.

Misją Palmiarni Poznańskiej jest popularyzacja wiedzy dotyczącej fauny i flory różnych stref klimatycznych, prowadzenie pozaszkolnej edukacji przyrodniczej, a także podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa, zwłaszcza w zakresie:

  • ochrony gatunkowej roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem,
  • problemu zanikania unikalnych siedlisk przyrodniczych i ocieplania klimatu,
  • gospodarowania odpadami.

W tym roku Noc w Palmiarni odbędzie się jeszcze raz, w październiku. Dokładne informacje na temat letniej edycji, aktualności dotyczące przyszłych wydarzeń i wiele więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Poznańskiej Palmiarni.

AG