W najbliższy weekend w Poznaniu będzie można obejrzeć zabytkowe samochody i poznać sekrety modystek. Na Świętym Marcinie pojawi się okazja, by poznać sąsiadów i zagrać w wyjątkową grę miejską, a uczestnicy festiwalu "Rusałka - jezioro, które łączy" spędzą aktywnie czas, poznając lokalną historię. Poza tym na wszystkich czekają liczne koncerty, spektakle i wystawy.  

W poniedziałek, 11 września, rozpoczną się prace związane z niezbędną naprawą fragmentu zachodniej nitki - służącej do wyjazdu z miasta - wiaduktu Kosynierów Górczyńskich. Roboty będą toczyły się na jednym pasie, więc estakada będzie cały czas przejezdna.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ogłosił pierwszą po wakacjach edycję programu "Mieszkanie do remontu". Tym razem można ubiegać się o 21 lokali o zróżnicowanym metrażu i liczbie pokoi.

Niedawno Borejkowie zagościli na ścianie budynku przy ul. Słowackiego. Teraz w całym Poznaniu będzie można spotkać członków najsłynniejszej poznańskiej rodziny i odwiedzić związane z nią miejsca. Wszystko za sprawą gry miejskiej, która prowadzi śladem Jeżycjady. 

Jak rozpocząć własny biznes i wejść na rynek z dobrym startupem? Jak stworzyć swój pierwszy produkt i jakie narzędzia mogą się w tym przydać? To tylko niektóre pytania, na jakie odpowiedzi poznają uczestnicy programu "Plus Jeden do rozwoju".

Koncerty, gry, animacje i warsztaty, ale przede wszystkim zabawa w sąsiedzkim gronie - to tylko część atrakcji, jakie czekać będą w najbliższą sobotę na Świętym Marcinie. 9 września o 9:00 pod Alfami wystartuje Dzień Sąsiada - wyjątkowa okazja, aby bliżej się poznać, zagrać w nietypową grę miejską i spędzić razem czas. 

Startuje jubileuszowy, 50. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych. Weźmie w nim udział aż 70 załóg, które przejadą przez Wielkopolskę śladami początków Państwa Polskiego. W sobotę zaś na Torze Poznań podczas "Pikniku z Automobilem" na wszystkich czekać będzie mnóstwo atrakcji.

Już od 30 lat w Polsce odbywa się akcja sprzątania świata. Jak co roku włącza się do niej również Poznań. Miasto zachęca do zgłaszania swoich grup i wspólnego sprzątania stolicy Wielkopolski. Zgłaszać można się tylko do 10 września.

W najbliższy piątek, 8 września, na przebudowanej ul. Pokrzywno wprowadzona zostanie stała organizacja ruchu. Oznacza to, że ulica będzie w pełni przejezdna. Gotowa jest też infrastruktura dla pieszych i rowerzystów, pojawiły się też nowe drzewa.

Zakończyły się prace budowlane na ponadtrzystumetrowym odcinku dawnego ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Lasu Dębińskiego. Piesi mogą poruszać się po nowym chodniku, a rowerzyści korzystają z wygodnej drogi rowerowej.

Rok szkolny rozpoczął się w pełni, a więc to ostatnia chwila na skompletowanie wyprawki. Rzeczom, z których dzieci wyrosły, warto dać drugie życie. Okazja ku temu będzie na "Powakacyjnym sąsiedzkim kiermaszu wymiany odzieży dziecięcej" 10 września na placu Wielkopolskim.

Czym jest neuroróżnorodność? Jak funkcjonuje osoba z ADHD i czym charakteryzuje się spektrum autyzmu? Jak używać języka inkluzywnego i zwrotów włączających oraz w jaki sposób język ten kreuje naszą rzeczywistość? Na te i inne pytania będzie można uzyskać odpowiedzi podczas darmowych szkoleń dla pracodawców. 

Przy ul. Wrzesińskiej może powstać pierwsze w Poznaniu grzebowisko, gdzie właściciele będą mogli legalnie pochować swoje zwierzęta. Umożliwi to nowy miejscowy planu zagospodarowania przestrzennego, który przyjęli radni. 

Podsumowano konsultacje społeczne dotyczące zmiany regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Poznania. W ankiecie wzięło udział ponad 3,5 tys. mieszkańców. Niemal 85% z nich deklarowało, że zna zasady gospodarowania odpadami komunalnymi. Większość jest także zadowolona z obecnego systemu. 

"OK Poznań - Poznańska Złota Karta" - to nowa propozycja dla seniorów, którzy rozliczają podatki w stolicy Wielkopolski. Dzięki niej będą mogli skorzystać z dodatkowych zniżek i ulg w całym mieście. Obecne karty seniora zachowają ważność jeszcze przez rok. 

Zabytkowy Fort VI i otaczająca go przyroda będą teraz lepiej chronione. Radni przyjęli nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Dokument zakazuje m.in. lokalizacji usług w strefach zimowania nietoperzy. 

Po wakacyjnej przerwie wracają spotkania w ramach Srebrnego Fyrtla - Senioralnego Miejsca Współpracy. To przestrzeń dedykowana osobom w dojrzałym wieku, które chcą aktywnie uczestniczyć m.in. w kulturalnej ofercie miasta i jednocześnie być jej twórczyniami i twórcami. 

Chcesz oddać głos w Poznaniu w zbliżających się wyborach parlamentarnych i referendum, ale nie jesteś tu zameldowany? Dopisz się do spisu wyborców. Sprawę najlepiej załatwić przez internet. Cała procedura zajmuje parę minut i jest bardzo prosta.

Można już skorzystać z konsultacji z Rzeczniczką Praw Ucznia. Agata Dawidowska od 1 września działa w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 na Grunwaldzie. Na najbliższe miesiące zaplanowane zostały spotkania, podczas których będzie odpowiadać na pytania i wyjaśniać prawa i obowiązki uczniów i ich rodziców. 

Stowarzyszenie Centrum PISOP oraz Fundacja Niwa Edukacji i Rozwoju otrzymały statuetkę "Inicjatora Roku 2022". Kapituła konkursu doceniła ich działania dla uchodźców z Ukrainy. Wszystkich laureatów ogłoszono podczas Poznańskiego Targu Dobra w Starym Zoo.  

Do ławek w poznańskich szkołach zasiądzie w nowym roku szkolnym 86 tys. dzieci, których nauczać będzie ponad 10 tys. nauczycieli. Uroczysta miejska inauguracja odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charlesa de Gaulle'a.

Liczba wyników na stronie
30