Nie będzie łatwo wybrać w ten weekend jednego wydarzenia, na które warto się wybrać. Na Starym Rynku odbędzie się Płytówka, na Cytadeli - Kejtrówka i Latające psy, na Woli - impreza z cyklu "Poznań w formie". Z kolei w sobotni wieczór swoje drzwi otworzą muzea. To tylko najważniejsze imprezy odbywające się w stolicy Wielkopolski od piątku do niedzieli.

Zakończył się remont lokali w miejskim budynku przy ul. Kramarskiej 32, które zostaną przekazane organizacjom pozarządowym. Swoje siedziby będą miały tam NGO-sy zajmujące się m.in. wsparciem kultury, pomocą humanitarną czy integracją międzypokoleniową. Organizacje nie będą płacić czynszu za korzystanie z nieruchomości.

Najbliższy majowy weekend to czas na wspólne przywitanie odrestaurowanej płyty Starego Rynku. Na poznaniaków i poznanianki przez trzy dni czekać będzie wiele atrakcji i niespodzianek. 

Nadwarciańskie tereny cieszą się coraz większą popularnością, ale atrakcji nie brakuje także na samej rzece. Już 18 maja rozpoczną się rejsy tramwaju wodnego na dwóch trasach, a od 1 czerwca w Starym Porcie będzie funkcjonować przystań rzeczna, gdzie można zacumować łódź i wypożyczyć motorówkę.

"Wypalenie rodzicielskie, czyli jak zadbać o siebie, by być dostępnym dla dziecka" - to tytuł bezpłatnych warsztatów, jakie poprowadzą doświadczeni specjaliści. To ostatnie chwile, aby się na nie zapisać. 

Wykłady prowadzone przez doświadczonego pszczelarza, warsztaty, degustacje oraz animacje dla najmłodszych - to wszystko czeka na poznanianki i poznaniaków już w sobotę. Na terenie Gratowiska Poznań Wschód, przy ulicy Wrzesińskiej miłośnicy przyrody świętować będą Dzień Pszczoły. 

Słoneczna pogoda przyciąga nad brzegi Warty tłumy. Teraz mieszkańcy i turyści mogą zrelaksować się nad rzeką na nowych leżakach. Można je znaleźć w okolicach mostów Rocha i Królowej Jadwigi.

Już w najbliższy weekend - 18 i 19 maja - w parku Cytadela na miłośników psów czeka wiele atrakcji. Liczne pokazy, prelekcje czy porady behawiorystów - to tylko część wydarzeń przygotowanych w ramach pikniku edukacyjnego Kejtrówka. Imprezie, jak co roku, towarzyszyć będą zawody "Latających psów". Wstęp bezpłatny.

Wykład o poznańskiej gwarze, nauka chińskiej kaligrafii czy tańca kazachskiego oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu - to tylko niektóre niespodzianki, przygotowane przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w ramach Dni Różnorodności Kulturowej. Atrakcje czekają na poznanianki i poznaniaków w niedzielę, w Ogrodzie Botanicznym UAM.

Ponad 120 drzew przybyło w pasach drogowych na Piątkowie. Nasadzenia zostały wykonane w ramach realizacji projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego oraz we współpracy z radą osiedla.

W poniedziałek, 20 maja, rozpocznie się remont nawierzchni jezdni ul. Umultowskiej. Żeby zminimalizować utrudnienia, prace będą się odbywać etapami. Na początek frezowany będzie pas jezdni w kierunku osiedla Batorego na odcinku od ul. Madziarskiej do ul. Stoińskiego. Wytyczone zostaną objazdy. Zmienią się też trasy autobusów komunikacji miejskiej. 

Michelle Obama, Sanna Marin, Timothy Snyder czy Esther Perel - do Poznania przyjechali naukowcy, biznesmeni i politycy z całego świata. Rozpoczął się Impact'24 - najważniejsze wydarzenie technologiczno-gospodarcze w Europie Środkowo-Wschodniej. W debatach udział bierze także Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta.

18 maja przypada Międzynarodowy Dzień Muzeów, zwany także Dniem Muzealnika. To także okazja, by zwiedzić instytucje kultury po zmroku.  Poznańska Noc Muzeów daje możliwość, by zrobić to za darmo lub za symboliczną opłatą. 

Nowe place zabaw i siłownie zewnętrzne, strefy relaksu i odpoczynku czy remont infrastruktury - to tylko niektóre inwestycje, które zostaną zrealizowane w Rodzinnych Ogrodach Działkowych (ROD) dzięki miejskiemu dofinansowaniu. W tym roku przeznaczona zostanie na ten cel rekordowa kwota, bo aż milion złotych. 

Ruszyły zapisy na bieg na dystansie 5 kilometrów, który 13 października będzie towarzyszył 23. Poznań Maratonowi im. Macieja Frankiewicza. Uczestnicy Poznań Five wystartują chwilę po maratończykach i zakończą swoje zmagania na placu Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Piotr, Paweł, początek państwa polskiego, porządek, przedsiębiorczość i pracowitość, przyjazność, przyroda, pride - co łączy wszystkie te słowa? Odpowiedź jest prosta: to Poznań - nasz wspólny dom. Ta idea stała się punktem wyjścia dla nowej strategii marki stolicy Wielkopolski. 

W wyniku zmian w prawie, kierowcy taksówek oraz innych pojazdów służących do przewozu osób, posiadający zagraniczne prawo jazdy, muszą przedstawić w urzędzie miasta prawo jazdy wydane w Polsce. Obowiązek wchodzi w życie 17 czerwca. Zostało więc niewiele czasu.

Poznań będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Brydżu Sportowym. To oznacza, że w przyszłym roku do stolicy Wielkopolski przyjadą tysiące najlepszych brydżystów z całego kontynentu. Oficjalne porozumienie podpisano podczas prestiżowego kongresu Impact'24.

Uczniowie ostatnich klas podstawówek sprawdzają swoją wiedzę. Egzamin ósmoklasisty rozpoczął się we wtorek, 14 maja i potrwa trzy dni. Wkrótce młodzi ludzie staną też przed wyborem dalszej drogi edukacji. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych rozpocznie się w poniedziałek, 20 maja. 

Poznań otrzymał ponad 1,1 mln zł od rządu Tajwanu. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie obywateli Ukrainy, którzy przebywają tu w związku z wojną w ich kraju. Pomogą sfinansować wsparcie psychologiczne i korepetycje dla dzieci, a także pomoc żywnościową. 

100 lat po pamiętnej powodzi z 1924 roku przed budynkiem Bramy Poznania otwarto wystawę plenerową "Pod wodą. Powodzie w Poznaniu". Ekspozycja ukazuje miasto i jego mieszkańców w momentach, w których spokojna zazwyczaj Warta odsłaniała swoje niebezpieczne oblicze.

Trwa budowa wiaduktów, które usprawnią komunikację w północno-zachodniej części Poznania. Dzięki tej inwestycji kierowcy jadący ulicami Lutycką i Golęcińską nie będą już musieli czekać na otwarcie przejazdów kolejowych.

Trwa budowa mostów dla pieszych i rowerzystów łączących Berdychowo, Ostrów Tumski i Chwaliszewo. Na plac budowy dostarczane będą kolejne, wielkogabarytowe elementy konstrukcyjne przeprawy. Z tego względu w dniach 15-17 maja oraz 21-24 maja obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu na Zagórzu, czyli w południowej części Ostrowa Tumskiego.

Już w najbliższą sobotę, 18 maja, ruszają po raz dwunasty Poznańskie Dni Rodziny. Na poznanianki i poznaniaków w każdym wieku czeka 11 dni pełnych spotkań, warsztatów, wykładów i wspólnie spędzonego czasu.

Liczba wyników na stronie
30