Prof. Dimitrios Lamprou (Wielka Brytania) - 9.12.2024

Profesor Dimitrios Lamprou jest pracownikiem Queen's University w Belfaście (Irlandia Północna), zatrudnionym na stanowisku kierownika Katedry Biofabrykacji i Zaawansowanych Procesów Wytwarzania. Tytuł licencjata uzyskał w dziedzinie inżynieria medyczna na Uniwersytecie w Bradford (UK), gdzie zajmował się modelowaniem przepływu
i dyfuzji w procesach dializy. Z kolei tytuł magistra inżynierii biomedycznej zdobył na Uniwersytecie w Surrey (UK), prowadząc badania związane inżynierią tkankową. Posiada również stopień doktora w dziedzinie chemii powierzchni biologicznych. Ponadto posiada  certyfikat w dziedzinie informatyki, certyfikat studiów podyplomowych w zakresie metod badań naukowych dla pracowników laboratoryjnych, tytuł magistra administracji biznesowej (MBA) na Uniwersytecie Middlesex (UK) oraz tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Semmelweis (Węgry). Uczestniczył także w licznych szkoleniach na renomowanych uczelniach w Grecji, Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych (m.in. Massachusetts Institute of Technology).

Prof. Lamprou jest członkiem licznych towarzystw naukowych oraz grup eksperckich, takie jak: - komisja Bio-Effective Surface Treatment, - komisja British Standards Institute, - Rada Programowa Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Urbino Carlo Bo (Włochy). Piastuje zaszczytne funkcje profesora wizytującego na Uniwersytecie w Pawii (Włochy) oraz Uniwersytecie Aldo Moro w Bari (Włochy).

Bez wątpienia Prof. Lamprou to światowej sławy ekspert w zakresie innowacyjnych technologii farmaceutycznych i biofarmaceutycznych. Pomimo młodego wieku zyskał statut jednego ze światowych liderów w dziedzinie druku 3D oraz technologii mikroprzepływowych. Według algorytmow opartych na bazie PubMed znajduje się w grupie 0,1% najlepszych naukowców na świecie publikujących w obszarze druku 3D oraz 0,07% publikujących na temat technik mikroprzepływowych w ciągu ostatnich 10 lat. Co więcej, dzięki wybitnym osiągnięciom w tematyce nauk farmaceutycznych i inżynierii biomedycznej przez kilka lat z rzędu znajdował się na liście 2% najlepszych naukowców na świecie Uniwersytetu Stanforda.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej