"Skończmy ze smogiem" - spotkanie na Woli

Jak uzyskać dofinansowanie na wymianę źródła ogrzewania? Co grozi za spalanie odpadów? W jaki sposób działa dron pomagający łapać trucicieli? O tym wszystkim będzie można porozmawiać podczas kolejnego spotkania w ramach programu "Skończmy ze smogiem w Poznaniu", które odbędzie się w czwartek, 28 listopada na Woli. Wydarzenie ma charakter otwarty, nie obowiązują zapisy.

Poprzednie spotkanie "Skończmy ze smogiem", które odbyło się na Ławicy cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców. - grafika artykułu
Poprzednie spotkanie "Skończmy ze smogiem", które odbyło się na Ławicy cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Tym razem spotkanie informacyjno-edukacyjne będzie miało miejsce w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Hangarowej 14. Początek o godz. 17:00. 

Podczas spotkania omówiona zostanie jakość powietrza w odniesieniu do zachodniej części Poznania. Przedstawiciele Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska UMP przybliżą zapisy uchwały antysmogowe oraz przedstawią zasady, na jakich można uzyskać dofinansowanie na wymianę źródeł ogrzewania w ramach miejskiego programu "Kawka Bis". Strażnicy miejscy opowiedzą o swoich działaniach dotyczących egzekwowania zakazu spalania odpadów.

Pracownicy poznańskiego MOPR wyjaśnią, jak zdobyć dofinansowanie dla osób zagrożonych ubóstwem energetycznym, a Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa powiedzą o możliwościach przyłączenia budynków do sieci gazowej. Z kolei urzędnicy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zachęcą do skorzystania z dofinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze". Przedstawiciele firmy LTA Design zaprezentują możliwości drona, który od października bada, czym palą poznaniacy.

Czwartkowe wydarzenie jest trzecim z czterech spotkań informacyjno-edukacyjnych. Ostatnie z serii odbędzie się w czwartek, 5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 79 przy ul. Jesionowej 14 (Świerczewo), o godz. 17:30.

Spotkania z mieszkańcami są elementem projektu realizowanego z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego - "Skończmy ze smogiem w Poznaniu". Program obejmuje także monitorowanie jakości powietrza w mieście przy pomocy drona badającego poziom zanieczyszczeń wydobywających się z kominów.
JZ