Remont nawierzchni na dworcu autobusowym Śródka

Zmiana rozmieszczenia stanowisk odjazdowych autobusów, likwidacja na czas remontu postoju taksówek - na dworcu Śródka rozpoczął się remont nawierzchni.

Schemat zmiany stanowisk autobusowych - grafika artykułu
Schemat zmiany stanowisk autobusowych

Prace zostały podzielone na trzy etapy. Pierwszy z nich (4-6 lipca) obejmie wymianę nawierzchni asfaltowej w obecnej lokalizacji postoju taksówek - postój w tym miejscu zostanie zlikwidowany do odwołania. Następnie rozpoczną się prace na peronie 1, a później - także na peronie 2.

Na peronach zaplanowano gruntowną wymianę podbudowy ziemnej wraz z nowym asfaltem, regulacją studzienek itd. Co istotne, remont wiąże się z zamknięciem pierwszego peronu (planowo w dniach od 7 do 28 lipca), a po wykonaniu pierwszego - z zamknięciem drugiego peronu (planowo w dniach od 29 lipca do 20 sierpnia).

Podczas prac na peronach, teren, na którym wcześniej znajdował się postój taxi, wykorzystany zostanie jako przystanek komunikacji.

Od 7 lipca zmienią się także stanowiska odjazdowe kilku linii autobusowych. Przystanek linii nr 401 (ZGK Swarzędz) zostanie przeniesiony na postój taxi, przystanek linii nr 78 - na peron 2, stanowisko 1, linia nr 85 będzie odjeżdżała z peronu 2, stanowisko 2, linie nr 70 oraz 73 - z peronu 2, stanowisko 3.

Linia nr 323 będzie miała swój przystanek na peronie 4, stanowisko 1, linia nr 412 (ZGK Swarzędz) na peronie 4, stanowisko 2, a linie nr 405, 406 oraz 407 (ZGK Swarzędz) na peronie 5, stanowisko 3.

ZTM/Lilia Łada/biuro prasowe