Architectus civitatis nostrae. Ostatnia chwila na zgłoszenia

Trwa piąta odsłona konkursu dla najlepszych inwestorów działających w Poznaniu. Zgłoszenia można wysyłać tylko do 3 września. Tak jak w poprzednich edycjach jurorzy zwrócą uwagę na dokonania przedsiębiorców w zakresie budownictwa mieszkaniowego, obiektów usługowych oraz działań inwestycyjnych na terenach zdegradowanych.

Zdjęcie przedstawia dwa biurowce ze szklanymi elewacjami. - grafika artykułu
W poprzedniej edycji konkursu jednym z laureatów była spółka Skanska, która otrzymała statuetkę za budynek D w kompleksie biurowców Nowy Rynek.

Nagroda Architectus civitatis nostrae to uhonorowanie inwestorów, dzięki którym w  Poznaniu powstają budynki wyjątkowe, przyciągające biznes i mieszkańców. Miasto docenia ich wkład w tworzenie przestrzeni przyjaznych do zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej. Nierzadko to realizacje najwyższej światowej klasy.  

Nagroda zostanie przyznana w trzech kategoriach: kompleksy mieszkaniowo-usługowe, obiekty usługowe, działania inwestycyjne na terenach zdegradowanych. Nominacje mogą wysyłać: mieszkańcy, przedsiębiorcy i ich organizacje (inwestorzy mogą zgłaszać także samych siebie), instytucje, fundacje i stowarzyszenia, organizacje społeczne oraz kapituła nagrody. Obiekty muszą być zrealizowane w latach 2022-2023.

Zgłoszenia powinny zawierać: nazwę inwestora, krótki opis z uwzględnieniem charakterystycznych cech zrealizowanego projektu, datę jego oddania do użytku, opis zagospodarowania terenu i zdjęcia realizacji oraz uzasadnienie nominacji. Zgłoszenia można wysyłać na adres mailowy - konkurs_ua@um.poznan.pl. Termin ich nadsyłania mija 3 września.

 - Ostatnie lata sprzyjały rynkowi budowlanemu, dlatego w tej edycji liczymy na duże zainteresowanie konkursem - zaznacza Piotr Sobczak, dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury UMP. - Kapituła na pewno doceni inwestorów, którzy podjęli się inwestycji w miejscach trudnych lub zastosowali nieoczywiste rozwiązania. 

Nagroda Prezydenta Miasta Poznania Architectus civitatis nostrae - budowniczy naszego miasta jest przyznawana co dwa lata. Pierwsza odsłona konkursu odbyła się w 2016 roku. W poprzednich edycjach nagrodzeni zostali: Ataner, Constructa Plus (dwukrotnie), Sophia (grupa kapitałowa spółek VOX i Garvest), Młyńska 12, Area Development, Garvest, Skanska (dwukrotnie) oraz OKRE Development.

Szczegóły dotyczące nagrody można znaleźć na stronie www.poznan.pl/architektura.

Do kapituły nagrody zaproszono przedstawicieli m.in. Rady Miasta Poznania, organizacji przedsiębiorców, wyższych uczelni, stowarzyszeń architektów i urbanistów oraz organizacji i miejskich ruchów społecznych.

JZ