UPP i SWPS opracowały pierwszą na świecie grę obniżającą poziom kortyzolu

STRESmisja to rewolucja w radzeniu sobie ze STRESEM! To pierwsza gra psychoedukacyjna o udowodnionym naukowo działaniu obniżającym poziom kortyzolu. 

grafika pokazuje karty z gry - grafika artykułu
PIERWSZA GRA PSYCHOEDUKACYJNA O UDOWODNIONYM NAUKOWO DZIAŁANIU OBNIŻAJĄCYM POZIOM KORTYZOLU

Dzięki współpracy pomiędzy naukowcami z Pracowni Neurobiologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu kierowanej przez profesor Joannę Śliwowską oraz Uniwersytetu SWPS powstała pierwsza gra psychoedukacyjna o udowodnionym naukowo działaniu obniżajążającym poziom hormonu stresu - kortyzolu wśród graczy.

STRESmisja przeznaczona jest dla osób w wieku 14+ znajdujących się w różnych sytuacjach życiowych, które poszukują skutecznych sposobów radzenia sobie ze stresem. Dedykowana jest wszystkim, którzy dążą do samorozwoju i odczuwają potrzebę poprawy swojego samopoczucia i zdrowia psychicznego.

STRESmisja została wyróżniona SREBRNYM MEDALEM INNOWACJI na 16th International Invention and Innovation Show INTARG 2023.

W dzisiejszym świecie, złożonym z nieustannych wyzwań i oczekiwań, stres stał się codziennym towarzyszem milionów ludzi. Według badań przeprowadzonych przez Instytut Gallupa w 2023 roku, aż 41% dorosłych na całym świecie doświadcza wysokiego poziomu stresu. To alarmująca statystyka, która wskazuje na potrzebę znalezienia skutecznych strategii radzenia sobie z tym problemem.

Badania pokazują, że długotrwały stres, jeśli nie jest odpowiednio kontrolowany, może przerodzić się w chroniczny stres, który negatywnie wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Zwiększa to ryzyko wystąpienia poważnych schorzeń, takich jak depresja, cukrzyca, otyłość, choroby serca czy udar mózgu.

Uzyskane wynik badań wskazują na to, że STRESmisja:

· obniża poziom kortyzolu

· wzmacnia budowanie relacji i społeczną integrację

· umożliwia refleksję na temat zdrowego stylu życia i dobrych nawyków w walce ze stresem

· uczy skutecznych, potwierdzonych naukowo metod radzenia sobie ze stresem

· psychoedukacje poprzez zabawę i współpracę graczy

· zwiększa świadomość na temat wagi zdrowia psychicznego

· rozwija odporność psychiczną

· stanowi cyfrowy detoks i zachęca do uważnego bycia tu i teraz, offline

· pozwala oderwać się od codziennych problemów i relaksuje.