Spacer z przewodnikiem popoznaniu.pl - Św. Marcin - legenda, tradycja, nowoczesność
Początek: plac Wiosny Ludów - pomnik Hipolita Cegielskiego, kolejne odwiedzane miejsca: okolice kościoła św. Marcina. kino Muza, zakończenie: plac Adama Mickiewicza.
Wycieczkę poprowadzi przewodnik: Damian.
Swoją nazwę ulica Św. Marcin otrzymała na pamiątkę istniejącej dawniej w tym miejscu osady podmiejskiej, której centralny punkt stanowił kościół parafialny na wzgórzu. Patronowi, miłosiernemu rzymskiemu legioniście, mieszkańcy miasta poniekąd zawdzięczają też wyborne w smaku rogale świętomarcińskie, spożywane "na potęgę" co roku 11 listopada w dniu hucznie obchodzonych imienin ulicy. Spacerując od pl. Wiosny Ludów po zabudowania tzw. Dzielnicy Cesarskiej napotkamy na swej drodze wiele interesujących zakątków. Poznamy m.in. dzieje pierwszego na ziemiach polskich pomnika ku czci wybitnego poety Adama Mickiewicza, usłyszymy historię najstarszego czynnego poznańskiego kina, a także poszukamy miejsca, w którym znajdowało się główne przejście komunikacyjne dziewiętnastowiecznego Poznania - Brama Berlińska. Będzimy się też zachwycać mijanymi na wycieczkowym szlaku budynkami, które dzięki zróżnicowanej metryce doskonale łączą tradycję i nowoczesność. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie na wspólny spacer po jednej z najważniejszych poznańskich ulic.
WAŻNE: Wycieczki prowadzone są w konwencji "free walking tour". Wstępne zapisy nie są wymagane, a spacer odbędzie się w ustalonym terminie bez względu na pogodę i liczbę uczestników. Wycieczka nie jest dotowana przez żadną instytucję ani sponsora, dlatego na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.