Poznański Jarmark Wielkanocny 2018
W tym roku zmianie uległa lokalizacja Jarmarku Wielkanocnego - odbędzie się on na placu Wolności w Poznaniu, a nie na Starym Rynku. Natomiast, tradycyjnie, nie zabraknie bogatej oferty handlowej i gastronomicznej. Jak co roku też, organizatorzy Jarmarku przygotowali szereg atrakcji dla dzieci, które będą mogły uczestniczyć w licznych warsztatach i animacjach. Dla wszystkich dzieci, od poniedziałku do czwartku, w godz. 14:00 - 16:00, będzie wstęp wolny na karuzelę.
Oficjalne otwarcie Jarmarku nastąpi w sobotę, 17 marca, o godz. 13:00, z udziałem m.in. orkiestry i szczudlarzy. Z kolei w niedzielę, 18 marca, od godz. 11:00 - do 16:00, na scenie kulinarnej prezentowane będą świąteczne dania z mięsa, w programie m.in. degustacja kiełbasy białej parzonej.
W drugi weekend Jarmarku, czyli 24-25 marca, na placu Wolności stanie jurta mongolska, w której będzie można zapoznać się z techniką powstawania ozdób i drobnych narzędzi z kamienia, kości, rogu itp., mieszkańcy jurty przygotują pokaz farbowania, przędzenia i tkania z wełny, a dzieci będą mogły posłuchać baśni i legend. Będzie też Moto Zajączek - wielka parada motocykli i cyrkowe warsztaty dla dzieci.
Część handlowa jarmarku to 37 wystawców w drewnianych domkach handlowych oraz w stoiskach własnych. Głównie będą to osoby z Polski, ale także rękodzielnicy z Ukrainy (wianuszki, opaski, szklane figurki, upominki ręcznie malowane na drewnie), siostry zakonne z Monasteru w Mińsku (Białoruś)- ikony, dewocjonalia, ceramika, jajka, pamiątki, chusty, szale; litewskie wędliny i chleby z Wilna; wielkanocne pierniki (tak tak to nie pomyłka- istne piernikowe kury, kogutki i jajka); naturalne przyprawy i zioła; herbaty i kawy ze SriLanki (również degustacje); rękodzieło z Indii i Nepalu- (odzież, ozdoby); antyki i starocie; miody i produkty pszczele z okolicznych pasiek; autorska biżuteria i ozdoby; popularne wśród odwiedzających oscypki i sery regionalne (także grillowane serwowane z żurawiną); chałwa turecka; tradycyjne wędliny z Podlasia- chleb wiejski, smalec, kresowy kwas chlebowy; ciekawostka- wypiekane z ciasta koszyczki wielkanocne; zające, kury z siana, słomy, kosze, koszyki, serwety itp. bazie, palmy; rękodzieło w drewnie i ceramice; kuchnia regionalna: kiełbasa z grilla, ziemniaki w mundurkach z gzikiem, szaszłyki, żurek, bigos, pajda chleba; kurtosze-kołacze węgierskie ciasta; frytki belgijskie, szczypce krabów, krewetki, zakręcony ziemniak; świeże owoce w czekoladzie; ręcznie szyte zabawki; rękodzieło wykonane przez podopiecznych Stowarzyszenia Pogotowie Społeczne; kuźnia z Międzylesia, która prezentuje rzemiosło kowalskie.
Jarmark Wielkanocny trwać będzie codziennie od godz. 11:00 do 19:00.
Program Jarmarku Wielkanocnego na stronie www.targowiska.com.pl/2018/03/05/jarmark-wielkanocny-2018