Konferencja edukacyjna "football3 w szkole"
Ruszyły zapisy do udziału w konferencji, która ma na celu walkę ze stereotypami i zmianę podejścia do zajęć z piłki nożnej w klasach 1-3 szkoły podstawowej.
Konferencje będą składały się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej. Najpierw nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zostaną wprowadzeni w charakter zajęć prowadzonych zgodnie z metodą football3, a następnie będą mieli okazję obserwacji lekcji pokazowej. Kolejno uczestnicy konferencji zostaną zaproszeni do udziału w części praktycznej, podczas której będą mogli wcielić się w rolę uczniów. Całość zakończy się omówieniem zajęć otwartych oraz zaproszeniem do udziału w procesie certyfikacji. Każdy z uczestników konferencji otrzyma dyplom uczestnictwa.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Certyfikacja i konkurs na najciekawszy scenariusz lekcji Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, biorący udział w konferencji, będą mogli starać się o certyfikat mediatora football3, przygotowując scenariusz lekcji i przeprowadzając go podczas zajęć w szkole w czasie wyznaczonym przez organizatora. Najciekawsze propozycje scenariusza lekcji football3 zostaną nagrodzone w konkursie "Z football3 odkrywamy super moce dzieci". Przewidzianych jest 6 nagród głównych, 12 nagród specjalnych oraz 18 wyróżnień.
Zgłoszenia można dokonać do 15.01.2024 poprzez uzupełnienie formularza zgłoszeniowego. Szczegóły dot. konkursu i certyfikacji oraz regulamin dostępne są na stronie: trenujbyciedobrym.pl.
Metoda football3 Football3 to innowacyjna metoda łącząca realizację celów ukierunkowanych na sportowy rozwój uczniów z celami społecznymi oraz rozwojem emocjonalnym. Umożliwia ona organizację równego dostępu do sportu dziewcząt i chłopców oraz kształcenie kompetencji społecznych w sposób nowatorski i atrakcyjny, oparty na zabawie, współpracy i działaniu na rzecz innych. Wyróżnikiem metody football3 jest fakt, iż każda lekcja podzielona jest na 3 części - dyskusję przed meczem, mecz oraz dyskusję po meczu. Szczególnie ważna w metodzie football3 jest rola mediatora - najczęściej nauczyciela, który monitoruje przebieg gry. Osoba ta musi wyróżniać się empatią, cierpliwością, a także umiejętnością aktywnego słuchania czy wrażliwością na równość płci. Więcej informacji dotyczących metody znaleźć można w poniższym załączniku.
Wszelkich informacji dotyczących konferencji edukacyjnych "football3 w szkole" udziela:
Beata Mierkowska Stowarzyszenie Trenuj Bycie Dobrym b.mierkowska@trenujbyciedobrym.pl
Tel. 735 036 436
#TrenujBycieDobrym - Odkrywamy Super Moce
Zobacz www.laczynaspilka.pl/aktualnosci/football3