Powiększ tekst
Niebieska grafika, biały napis promujący wydarzenie, na górze kolorowe kwadraty, na dole białe ikony.

II Poznański Tydzień Tolerancji

16.11 – 22.11.2020
Online
Wstęp wolny
Opis

Rusza drugi Poznański Tydzień Tolerancji. Na mieszkanki i mieszkańców miasta czekać będzie niemal 30 wydarzeń - tym razem online.Będzie można m.in. wysłuchać podcastu o stereotypach związanych z niepełnosprawnością, porozmawiać o tolerancji, spotkać się z "Żywymi Książkami" czy wziąć udział w licznych warsztatach i wykładach. 

16 listopada rozpoczyna się II Poznański Tydzień Tolerancji. W tym roku Miasto Poznań wraz z organizacjami pozarządowymi zrzeszonymi w Komisji Dialogu Obywatelskiego przy pełnomocniczce prezydenta ds. polityki równościowej zaprasza do wirtualnej przestrzeni wypełnionej wieloma ciekawymi wydarzeniami.

W bogatej ofercie wydarzeń można znaleźć np. podcast  o stereotypach związanych z niepełnosprawnością przygotowany przez Stowarzyszenie Lepszy Świat i Kolektyw Bojka. Podczas warsztatów organizowanych przez Migrant Info Point każdy będzie mógł dowiedzieć się, czym jest język inkluzywny, a młodzi ludzie spróbują stworzyć koncepcje "miasta idealnego" przy pomocy zespołu Fundacji im. Julii Woykowskiej. Fundacja RELACYJNI zaproponuje spotkanie na temat zdrowia psychicznego osób ze spektrum autyzmu, a Fundacja "Centrum Promocji i Rozwoju Mediacji - rozmowę o tolerancji ze specjalistką z zakresu edukacji równościowej. CIM Horyzonty zorganizuje "Spotkanie z Żywymi Książkami", podczas którego każdy będzie mógł zmierzyć się ze swoimi stereotypami i uprzedzeniami związanymi z międzykulturowością, a Fundacja FIONA zaprosi rodziców osób z niepełnosprawnością na rozmowę o wartości akceptacji.

Przewidziano także wykłady - m.in. o tym, jak zapewnić równe traktowanie uczennicom i uczniom LGBT+ (Stowarzyszenie Grupa Stonewall), o mitach i stereotypach związanych z szariatem (Migrant Info Point) czy o konsekwencjach społecznych wykluczania głosu kobiet z przestrzeni publicznej (Centrum Praw Kobiet, oddział w Poznaniu). Fundacja Tęczowe Rodziny przygotuje dyskusję panelową o tym, jak mądrze wspierać osoby LGBT+, Fundacja Akceptacja zaprosi na rozmowę z osobą transpłciową, a Poznańskie Centrum Profilaktyki Społecznej przybliży problematykę przemocy wobec kobiet.

Nie zabraknie również wydarzeń kulturalnych: Stowarzyszenie Lepszy Świat i Kolektyw Bojka zaproszą na wystawę fotograficzną online "Oczy rzeczywistości", Fundacja Majstersztyk - na wystawę plakatów Szymona Szymankiewicza poświęconych prawom człowieka, a Fundacja BEZLIK - na wystawę prac nastolatek: "Jestem dziewczyną i mam prawo do...". Fundacja Nordoff Robbins Polska zaproponuje koncert online zespołu Siły Specjalne złożonego z muzyków zawodowych i wykonawców na początku ich drogi muzycznej, w tym członków z niepełnosprawnościami, a także osób z doświadczeniem bezdomności.

Podczas akcji artystycznej "Nitką do tęczy" poznańskie "Tęczowe seniorki" związane z Fundacją Barak Kultury będą wyszywać tęczową flagę - każdego dnia wyszyty zostanie jeden kolor, który będzie tworzony różnymi technikami. Dodatkowo 16 listopada, w Międzynarodowy Dzień Tolerancji jedna ze ścian Bramy Poznania zostanie po zmroku podświetlona na tęczowo.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: facebook.com/events/

Zobacz www.facebook.com/events/764463637443034

Baner
Niebieska grafika, biały napis promujący wydarzenie, na górze kolorowe kwadraty, na dole białe ikony. Pobierz baner (JPEG, 8,66 kB)
Drukuj tekst
Pokaż kod QR