Prace projektowe i konsultacje nad odnowionym wizerunkiem Wrocławskiej trwały od października zeszłego roku. Urzędnicy zastanawiali się nad wyborem jednej z pięciu przedstawionych propozycji. Pod uwagę brano przede wszystkim różne rodzaje nawierzchni.
- Po dyskusjach z wiceprezydentem Mariuszem Wiśniewskim, panią konserwator Joanną Bielawską-Pałczyńską i plastykiem miejskim Piotrem Libickim, ostatecznie wybraliśmy czwarty z wariantów, a więc szeroką, granitową kostkę brukową - mówi Ireneusz Woźny, naczelnik Wydziału Utrzymania Dróg.
Po remoncie powierzchnię wypełni szara, prostokątna kostka brukowa, z zaledwie kilkumilimetrowymi przestrzeniami pomiędzy jedną a drugą. Jak tłumaczą pomysłodawcy, chodzi o wygodę spacerowiczów, zwłaszcza pań na wysokich obcasach. - Proszę się nie martwić, zadbamy o szpilki pani radnej - żartował Ireneusz Woźny odpowiadając na pytanie Haliny Owsiannej o szerokość chodnikowych spoiw.
Prócz nawierzchni samej ulicy wymienione zostaną również płyty chodnikowe i krawężniki. Wszystko po to, żeby dostosować ulicę do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bez zmian pozostanie zaaranżowana tu zieleń, oznakowanie i uliczne lampy. Ulica zostanie zrewitalizowana na przełomie sierpnia i września, od wysokości ul. Podgórnej, aż do ul. Koziej. Wcześniej swoje prace wykona tu Aquanet.
Szacowany koszt tej inwestycji to 1,6 mln. zł. (as)