grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Z Franciszkiem Szkudelskim*, współorganizatorem projektu #dreamseed w ramach społecznej olimpiady "Zwolnieni z Teorii" - rozmawia Beata Szeszuła.

Czytaj artykuł

Prawie 950 atrakcji przez 3 dni. Festiwal Fantastyki Prykon ogłosił właśnie program swojej dziewiętnastej edycji, która odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Czytaj artykuł

Architektura drewniana w dawnej Rzeczpospolitej była integralnym elementem krajobrazu i rozpoznawalną cechą tożsamości kulturowej. Rezerwat Archeologiczny Genius loci zaprasza na oprowadzenie po swojej nowej wystawie czasowej.

Czytaj artykuł

19 marca 1939 roku miasto Poznań przekazało wojsku Dom Żołnierza im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Już pół roku później budynek został przejęty przez Niemców i przekształcony w siedzibę bezlitosnej służby śledczej - Gestapo.

Czytaj artykuł

Wybory do rad osiedli miasta Poznania odbędą się 24 marca. Głosowanie potrwa od g. 8 do 20. Czynne i bierne prawo wyborcze ma każdy obywatel polski, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat oraz stale zamieszkuje na obszarze osiedla.

Czytaj artykuł

Pracowała dla "Vogue'a", "Glamour", "Time'a", "Life'a" i "New York Timesa". Pozowali jej Eisenhower, Kennedy, Chruszczow, Gomułka, Tito i Ho Chi Minh. Ze stolicą Wielkopolski połączył ją Poznański Czerwiec 1956. 60 lat temu odeszła Lisa Larsen.

Czytaj artykuł

Album, wydany prawdopodobnie z okazji Pewuki, z widokami najbardziej znanych miejsc Poznania przełomu lat 20 i 30 XX wieku, można obejrzeć na portalu cyryl.poznan.pl.

Czytaj artykuł

Chcesz prowadzić własny biznes, ale nie wiesz, od czego zacząć? Masz świetny pomysł na projekt dla twojej firmy, ale nie masz środków na jego realizację? Pomoże ci za darmo Ośrodek Doradczo-Szkoleniowy, który prowadzi Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa. Porady i szkolenia są darmowe. Lista szkoleń w marcu pod tekstem.

Czytaj artykuł

Szczyt Bałkanów Zachodnich w Poznaniu został zaplanowany na 4-5 lipca 2019 r. w Poznaniu. Dzisiaj Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło jak będzie wyglądało logo tego wydarzenia. Zwycięski projekt stworzyła Anna Laska z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Czytaj artykuł

Finałowy wykład 28 lutego kończy projekt "Poznański sposób na niepodległość" realizowany od dwóch lat przez Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk.

Czytaj artykuł

Walki o Poznań i szturm na Cytadelę w lutym 1945 roku to jeden z najciekawszych i ciągle wzbudzających emocje epizodów w dziejach Poznania.

Czytaj artykuł

Grupa Przewodników "Po Poznaniu" zaprasza na spacer poświęcony poznańskim kamienicom. Początek na schodach ratusza na Starym Rynku, 23 lutego (sobota), jak zwykle do wyboru godzina przedpołudniowa 11 lub popołudniowa 15. Zakończenie na ulicy Wrocławskiej.

Czytaj artykuł

"Marszałek Foch jednem pociągnięciem pióra przekreślił ambitne i niebezpieczne plany niemieckie, kategorycznem: dotąd, a nie dalej!" - pisał w lutym 1919 roku "Dziennik Poznański". 100 lat temu zawarto rozejm w Trewirze, kończący powstanie wielkopolskie.

Czytaj artykuł

Kilka lat temu na portalu cyryl.poznan.pl zamieszczono kolekcję zdigitalizowanych zdjęć Stanisława Wiktora przedstawiających dworzec Poznań Główny z lat 70. XX wieku. Opis kolekcji rozpoczyna się od zdań, które dziś, po ostatnich doniesieniach medialnych, brzmią niemal proroczo: "W 2014 roku budynek najważniejszego poznańskiego dworca będzie miał 140 lat. Jeżeli dotrwa. Pod koniec października 2013 roku kolejarze postanowili go zamknąć, a jego dalsze losy nie są znane.". Co prawda budynek jeszcze dotrwał, ale jego przyszłość nadal stoi pod znakiem zapytania. Proponujemy przypomnienie historii tego obiektu.

Czytaj artykuł

- Odkryliśmy blisko 16 tysięcy zabytków na obszarze dotychczasowych badań. Niemal każdy ruch symboliczną łopatą kończył się wykopaniem czegoś wyjątkowego - prace archeologiczne na placu Kolegiackim podsumowuje ich kierownik, Marcin Ignaczak.

Czytaj artykuł
1 3 Strona 4 5 6 7