Poznańskie Centrum Dziedzictwa po raz kolejny otrzymało nagrodę Lidera Dostępności w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie. Tym razem wyróżnienie trafiło do Centrum Szyfrów Enigma - jurorzy docenili przestrzeń wolną od barier architektonicznych i przyjazną dla osób z niepełnosprawnościami.

Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zazieleni się i jeszcze bardziej otworzy na mieszkańców. Powstaną nowe ścieżki rowerowe oraz miejsca rekreacji. To wszystko za sprawą projektu zielonej rzeki, która "popłynie" terenem targowym.

Po turniejach młodzieżowych cyklu Enea Beach Cup Poznań 2023 nadszedł czas na najważniejszy akt sportowej rywalizacji, czyli seniorskie Eliminacje Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Już od piątku o kwalifikacje i medale imprezy powalczy 30 par męskich i 25 żeńskich z całej Polski. Wstęp na trybuny jest bezpłatny. 

29 czerwca, w dniu śś. Piotra i Pawła, patronów Poznania, odbyła się uroczysta sesja rady miasta. Statuetkę i tytuł Honorowego Obywatela Miasta Poznania przyznano Andżelice Borys. Podczas wydarzenia wręczono też tytuły Zasłużonych dla Miasta Poznania oraz nagrody: naukową, artystyczną i sportową.

W poniedziałek, 3 lipca, rozpocznie się wymiana nawierzchni ul. Strzeszyńskiej na odcinku od ul. Druskienickiej do Lutyckiej. Wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Trasę zmienią także autobusy komunikacji miejskiej. 

DagaDana, Mela Koteluk oraz Kwadrofonik otworzą cykl koncertów #NaFalach już w piątek, 30 czerwca. Na pierwszy muzyczny weekend Miasto Poznań zaprosi melomanów nad Jezioro Maltańskie. Wszystkie koncerty #NaFalach są bezpłatne.

Fundacja Orszak Trzech Króli, mjr Zenon Wechmann oraz Stowarzyszenie Hospicjum Palium - to tegoroczni laureaci nagrody STUKOT '56. Honorowe statuetki wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się w targowej Iglicy w przeddzień obchodów Poznańskiego Czerwca 1956. 

Wypalanie łąk, pastwisk, ugorów i trzcinowisk prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym. Gleba pozostaje bez substancji odżywczych, do atmosfery emitowane są szkodliwe substancje chemiczne. Praktyka ta może doprowadzić do pożarów i ogromnych strat.

W 67. rocznicę Czerwca "56 już od świtu w stolicy Wielkopolski składano kwiaty w miejscach ważnych dla robotniczego zrywu sprzed lat. Kulminacją obchodów była uroczystość na placu Adama Mickiewicza, pod pomnikiem Poznańskiego Czerwca, podczas której przypomniano wydarzenia z 1956 roku.

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wspiera firmy w drodze do sukcesu i oferuje unijne pożyczki na rozwój biznesu. Mogą z nich skorzystać przedsiębiorcy z wielu branż. Można już składać wnioski. 

W stolicy Wielkopolski odbyła się prestiżowa uroczystość wręczenia Plakiet Przewodnika Michelin. Po raz pierwszy wśród wyróżnionych znajdą się też poznańskie lokale - w tym restauracja Muga, która zdobyła swoją pierwszą gwiazdkę. 

Lotnisko Ławica oficjalnie poinformowało o nowym połączeniu lotniczym. Od 29 października przez następne pięć miesięcy będzie można dolecieć bezpośrednio do Lizbony. 

Miasto po raz kolejny zaprasza mieszkańców i mieszkanki do wspólnego spędzenia letnich wieczorów przy dobrym filmie na świeżym powietrzu. Pierwszy seans kina #Na Wolnym odbędzie się już w ten czwartek, 29 czerwca. Na ekranie zobaczyć będzie można "IO". Cykl pokazów potrwa do połowy sierpnia, wejścia są bezpłatne.

Do 30 czerwca zgłaszać można kandydatów na ławników sądów powszechnych w stolicy Wielkopolski. Pretendenci muszą m.in. być obywatelami Polski, mieszkać lub pracować w Poznaniu oraz mieć od 30 do 70 lat. Kadencja trwać będzie od 2024 do 2027 roku.

1 lipca rozpocznie się kolejny cykl wydarzeń w dawnej zajezdni tramwajowej Madalina. W tym roku organizatorzy zabiorą poznaniaków w kosmiczną podróż. Atrakcje czekają na mieszkańców aż do 3 września.

Rozpoczyna się kolejny etap prac nad strategicznym dokumentem dla Metropolii Poznań. Jest to długoterminowa wizja, zawierająca konkretne cele w zakresie poprawy transportu na jej obszarze. Chodzi o określenie kierunków rozwoju transportu publicznego i prywatnego, które pozwolą połączyć oczekiwania mieszkańców i obecne wyzwania stojące przed Poznaniem.

Najstarsza znana nauce Wielkopolanka żyła 10 tysięcy lat temu, miała ciemną skórę i niebieskie oczy. Co robiła i jakimi przedmiotami posługiwała się na co dzień? Można się tego dowiedzieć, odwiedzając najnowszą wystawę czasową Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. 

Od najbliższej soboty, 1 lipca, oficjalnie przestaje obowiązywać stan zagrożenia epidemicznego, wprowadzony przez rząd w związku z pandemią COVID-19. To oznacza, że zmienią się terminy na załatwienie urzędowych spraw dla właścicieli pojazdów. 

Na Zagórzu - południowej części Ostrowa Tumskiego - rozpoczynają się badania archeologiczne wyprzedzające budowę dwóch przepraw pieszo-rowerowych nad Wartą i Kanałem Ulgi. Historycy mogą tam dotrzeć do podziemnych śladów po fortyfikacjach. Teren inwestycji będzie stopniowo przygotowywany do prac budowlanych, dzięki którym dwa mosty połączą Berdychowo, Ostrów Tumski i Chwaliszewo.

Prezydent Miasta zaprasza mieszkańców i mieszkanki stolicy Wielkopolski na wyjątkowy koncert. W Auli Uniwersyteckiej 30 czerwca będzie można wsłuchać się w utwory Moniuszki czy Mozarta.

Park imienia francuskiego noblisty, autora "Dżumy" ma upamiętnić wsparcie, jakie pisarz okazał uczestnikom wydarzeń Czerwca "56. Znajduje się na Strzeszynie w rejonie ulic Wierzyńskiego, Kaczmarskiego i ronda Czapskiego.

Liczba wyników na stronie
30