Projekt Fifna Wilda ma wspomóc rozwój wspólnot lokalnych mieszkańców Osiedla Wilda, na którym brakuje miejsca do spotkań edujacyjno-kulturalnych.
W ramach projektu zostanie przeprowadzone badanie i raport dotyczący lokalnej społeczności. Poprzez projekt chcemy wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców i stworzyć przestrzeń, która przyczyni się do rozwoju i promocji nie tylko Wildy, ale także stanie się wizytówką Poznania (stąd nawiązanie do gwary poznańskiej w tytule projektu).
Mamy nadzieję, że będzie inspirować inne dzielnice i pokazywać dobre praktyki w zakresie aktywizacji społeczności lokalnych. Chcemy stworzyć warunki do rozwijania działań w zakresie animacji różnych grup społecznych - mamy w tym zakresie 15-letnie doświadczenie.
W Fifnej Wildzie chcemy realizować 65 godzin w formie warsztatów i spotkań. Chcemy, by wildzianie mieli szansę tutaj rozwijać swoje hobby, mogli zadbać o swoją kondycję zdrowotną, mogli zdobyć wiedzę specjalistyczną m.in. z psychologii, nowych technologii, prawa, mogli przyjść tu całymi rodzinami na wydarzenia kulturalne. Chcemy by fifna Wilda stała się miejscem, z którym będą się identyfikować wildzianie, nie tylko z uwagi na możliwość rozwoju indywidualnego, ale przede wszystkim w kontekście ciekawego miejsca łączącego mieszkańców, sąsiadów przez realizowanie wspólnych inicjatyw oddolnych (zakładamy realizacje min. 2 takich inicjatyw), uczestnictwo w spotkaniach otwartych.
Miejsce realizacji zadania
Sale szkoleniowe Stowarzyszenia KLANZA: znajdują się w samym centrum dzielnicy Wilda, przy ul. Poplińskich 12.
Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów Klanza Oddział w Poznaniu
biuro@klanza.poznan.pl
Wróć do listy