Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Wydawnictwo Miejskie Posnania zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://www.poznan.pl/wm/

Data publikacji:

Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • niektóre filmy nie mają napisów dla osób niesłyszących i Głuchych (co dotyczy materiałów dodawanych przed 2019 r.)
  • formularz kontaktowy nie ma dowiązanych etykiet tekstowych
  • niektóre obrazy nie mają tekstów alternatywnych (co dotyczy głównie materiałów archiwalnych opublikowanych przed rokiem 2019)

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 .

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Wydawnictwo Miejskie Posnania, wm@wm.poznan.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 61 854 07 60. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do: 

Rzecznika Praw Obywatelskich.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

  • Do budynku prowadzi 1 wejście od ul. Ratajczaka, przez trzy schody bez poręczy. Brak podjazdu dla wózków.
  • Portiernia znajduje się na wprost wejścia. Obok znajduje się winda, którą można wjechać na piętro. Wyjście z windy na piętro po prawej stronie. Wejście do Wydawnictwa przez drzwi na lewo od windy.
  • Do Centrum Informacji Kuturalnej prowadzi wejście z poziomu parteru, bez schodów. Nie ma możliwości przejścia na piętro.
  • W budynku brak dostosowanych toalet.
  • Bezpośrednio przed budynkiem brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami, najbliższe w odległości ok. 80-100 m (ul. 3 Maja i przy pl. Wolności).

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

  • Do pomieszczeń Wydawnictwa można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
  • W pomieszczeniach Wydawnictwa nie ma pętli indukcyjnych, na miejscu brak możliwości skorzystania z tłumacza j. migowego. W razie potrzeby prosimy o kontakt mailowy: wm@wm.poznan.pl