Lekcja muzealna pt.: "Poznańskie dzieje pierwszego polskiego króla"

Pierwszy król Polski był również wielkim poznaniakiem, co będzie można osobiście sprawdzić zwiedzając miejsca spektakularnych odkryć archeologicznych na Ostrowie Tumskim.
W trakcie zajęć uczestnicy zwiedzą kompleks zabytków architektonicznych związanych z życiem Bolesława Chrobrego, dostępnych na poznańskim grodzie i zbadanych przez naukowców. Poznamy palatium, czyli pałac wzniesiony jeszcze przez Mieszka I, w którym bohater tegorocznego jubileuszu urodził się, spędził dzieciństwo, skąd wyruszał na wielkie wyprawy i gdzie powracał. Tu spoczął po śmierci - w poznańskiej katedrze.
Bolesław Chrobry to również władca rozbudowujący potężne umocnienia grodu poznańskiego, których pozostałości eksponowane są w Rezerwacie Genius loci. Tu można poczuć się jak prawdziwy archeolog wchodząc do oryginalnego wykopu archeologicznego i dotykając tysiącletniej historii!
Przygotowaliśmy niespodziankę dla uczestników lekcji w postaci wykorzystania wirtualnej rzeczywistości, aby przenieść się wprost do XI-wiecznego Ostrowa Tumskiego. Przewodnikami będą archeolodzy, którzy poprzez multimedialne obrazy, wprowadzą dzieci i młodzież do świata sprzed 1000 lat, którym władał pierwszy król Polski.
Na lekcjach będzie można skorzystać z własnych telefonów komórkowych i pobrać bezpłatną aplikację obrazującą poznańską wyspę katedralną z czasów Bolesława Chrobrego lub zabrać instrukcję jej instalacji, tak aby wykonać ją przy Rodzicach.
Więcej informacji o lekcjach muzealnych na stronie Rezerwatu Archeologicznego Genius loci:
rezerwat@muzarp.poznan.pl i https://rezerwat.muzarp.poznan.pl/pl/aktualnosci/416
tel. 61 852 21 67
adres: Rezerwat Archeologiczny Genius loci
ul. ks. I. Posadzego 3
61-108 Poznań - Ostrów Tumski
Zobacz również

Chrobry oczami historyków

Debata - Bolesław Chrobry i Mieszko II Lambert - królowie pobożni? oraz promocja nowego tomu...

Na Ostrowie Tumskim śladami Bolesława Chrobrego
