W dniach 17-19 września 2024 r. odbyły się pierwsze warsztaty dla młodzieży o zapylaczach w których udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 19 w Poznaniu, Szkoły Podstawowej nr 11 iZespołu Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z warsztatów.

Miasto Poznań otrzymało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację przedsięwzięcia "Popularyzacja wiedzy ekologicznej i przyrodniczej poprzez organizacje warsztatów dla dzieci i młodzieży na terenie m. Poznania".

W ramach prowadzonego programu "Poznań dla pszczół"  zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach o zapylaczach uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Przez cały sierpień w różnych częściach Poznania można było wziąć udział w wydarzeniach edukacyjnych związanych z Wielkim Dniem Pszczół. Poprzez warsztaty, wystawy edukacyjne, spotkania z pszczelarzami czy stoiska edukacyjne zachęcaliśmy do poznania nie tylko pszczoły miodnej, ale przede wszystkim pszczół dziko żyjących oraz pokazywaliśmy sposoby na tworzenie w swoim otoczeniu miejsc dla nich przyjaznych.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystaw, które zostały przygotowane z okazji Wielkiego Dnia Pszczół. Zachęcamy do obejrzenia wystawy w Bramie Poznania, która pokazuje piękno małych stworzeń. W Ogrodzie Botanicznym można zobaczyć w jaki sposób pszczoły dzikie budują miejsca swojego gniazdowania. Wystawa w Ogrodzie Wrażeń im. Joanny Krause przy ul. Dąbrowskiego 159 przedstawia w miesiącach przykładowe rośliny, które można zaaranżować w ogrodzie aby zapewnić taśmę pokarmową dla owadów zapylających od wiosny do jesieni. A w Palamirni Poznańskiej prezentowana wystawa plakatów "Pszczoły na fyrtlu" inspiruje do działań by chronić te niezwykłe owady przed  zagrożeniami, które na nie czyhają w obecnym świecie.

Więcej informacji o poszczególnych wystawach poniżej.

Wielki Dzień Pszczół to święto, które na stałe wpisało się w kalendarz. Święto nie tylko pszczół ale również innych owadów zapylających, którym zawdzięczamy tak wiele. Również, i w tym roku zapraszamy mieszkańców Poznania do udziału w wydarzeniach o charakterze edukacyjnych, podczas których chcielibyśmy przybliżyć życie i potrzeby naszych małych sprzymierzeńców. 

8 sierpnia obchodzimy w Polsce święto pszczół i innych owadów zapylających. Znaczenie tych małych mieszkańców ziemi jest ogromne, o czym opowiemy podczas wydarzeń organizowanych z okazji Wielkiego Dnia Pszczół. We współpracy z Partnerami przygotowaliśmy między innymi warsztaty, wystawy edukacyjne, spotkania podczas których będziemy zachęcać do poznania nie tylko pszczoły miodnej, ale przede wszystkim pszczół dziko żyjących oraz pokazywać sposoby na tworzenie w swoim otoczeniu miejsc dla nich przyjaznych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem. 

Z myślą o miłośnikach i sympatykach zieleni proponujemy cykl artykułów promujących miejskie ogrodnictwo. Zapraszamy do przeczytania artykułów m.in. o tym, jak zaprosić do ogrodu małych sprzymierzeńców (owady), jak przygtować miejsca do gniazdowania dla owadów oraz o powiązaniach w przyrodzie, zmianie klimatu i gatunkach rodzimych. 

W ramach projektu Zamek Otwarty Seniorzy z Fundacji PETRA senior, z domu Pomocy Społecznej Ugory oraz Domu Pomocy Społecznej przy ul. Konarskiego doświadczali terapeutycznego kontaktu z naturą w odsłonie apiterapeutycznej.

Liczba wyników na stronie
10