Punkt recepcyjny i magazyn na MTP

W punkcie recepcyjnym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich obywatele i obywatelki Ukrainy będą mogli uzyskać najważniejsze informacje, ciepły posiłek czy podstawową opiekę medyczną. To stąd będą też mogli być rozlokowani do docelowego miejsca pobytu. Nie bez znaczenia jest położenie - w pobliżu dworca PKP, gdzie już od soboty działa punkt informacyjny.
Magazyn darów na MTP
Na terenie MTP, w Pawilonie nr 4 powstanie także magazyn darów, który otwarty będzie od środy, 2 marca. Na powierzchni ponad 3,6 tys. mkw. składowane będą koce, śpiwory, materace, leki i odzież, jaka potrzebna jest obywatelom Ukrainy. Zebrane przedmioty będą następnie przewiezione do okolic Lublina, do magazynów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, skąd trafią na tereny objęte wojną. Część z nich zostanie przekazana uchodźcom w Wielkopolsce i w ośrodkach przygranicznych.
Magazyn będzie przyjmował produkty także w hurtowych ilościach. Osoby, które będą chciały dostarczyć materiały na palecie, proszone są o kontakt przez mail: dzialamy@caritaspoznan.pl lub zgłoszenie tego od środy na Poznań Kontakt 61 646 33 44.
Magazyn będzie czynny w godz. 10.00 - 20.00. Informacje o tym, czego aktualnie brakuje, będą dostępne na profilu @czulypoznan na Facebooku.
Pomoc uchodźcom z Ukrainy wymaga zabezpieczenia logistycznego, zarówno w zakresie przechowywania środków pomocy, jak i późniejszej ich dystrybucji. Ogromna w tym rola Caritas Archidiecezji Poznańskiej.
Wojewoda wielkopolski podkreśla, że obywatele Ukrainy, którzy przyjechali do Poznania, by zamieszkać u rodziny, nie muszą stawiać się w punkcie recepcyjnym. Nie muszą też martwić się o legalność swojego pobytu ani składać w najbliższych dniach żadnych wniosków. Dotyczy to również osób, którym skończyła się ważność pobytu.
Miasto pomaga obywatelom Ukrainy
Poznań uruchomił miejski punkt pomocy - Poznań dla Ukrainy. Działa w godzinach od 10.00 do 20.00 przy ul. Bukowskiej 27/29. Można tam przynosić żywność, koce czy środki higieny dla uchodźców uciekających przed wojną. Więcej informacji: poznan.pl/
oraz na profilu @czulypoznan na Facebooku.
Każdy, kto chce zaoferować pomoc, może wypełnić ankietę (można ją znaleźć na stronie poznan.pl - przypiętą na żółtym pasku u góry witryny, pod hasłem: Pomagam Ukrainie).
Cały czas działa też ukraińska wersja miejskiej strony internetowej, na której można znaleźć najważniejsze informacje: https://www.poznan.pl/ua
AW
Zobacz również

Bolesław dzwonił pierwszy - teraz kolej na Ciebie!

Projekt Strategii Rozwoju Miasta Poznania 2024+

Mała retencja
