Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych oraz Concordia Design zapraszają na projekt specjalny - wystawę "pin-it! GENERATIONS", którą będzie można oglądać podczas areny DESIGN w Poznaniu (06-09.03.2018). W ramach wydarzenia odbędą się także spotkania i dyskusje z projektantami i promotorami designu.
Wystawę "pin-it GENERATIONS" tworzy jedynie 6 eksponatów. Wbrew pozorom to całkiem sporo, bo każdy z nich reprezentuje jedną dekadę działalności Stowarzyszenia oraz polskiej myśli projektowej. Wśród prezentowanych przedmiotów znajdą się: sportowy model Syreny (proj. Cezary Nawrot), sprzęt hi Fi (proj. Grzegorz Strzelewicz), drewniane zabawki (proj. Tomek Rutkiewicz), lampy halogenowe (proj. Żaneta Gavelock), stoliki T40 (proj. Tomek Rygalik) czy dekoracje serwisu Kristoff (proj. Maria Jeglińska).
Każdy z eksponatów stanie się także pretekstem do rozmowy i dyskusji na odrębny temat. 6, 7 oraz 8 marca zaplanowano otwarte spotkania Design Talks - rozmowy studentów z projektantami poszczególnych obiektów prezentowanych na wystawie. Gościem specjalnym będzie Ewa Voelkel-Krokowicz - właścicielka Concordii Design (08.03.2018, 10:30). Rozmowa będzie dotyczyć kształtowania wrażliwości na dobre projektowanie, a także obserwacji z perspektywy osoby kierującej instytucją, która edukuje i zarządza designem w kulturze i biznesie.
Program rozmów i eksponaty:
Rozmowa z Łukaszem Mazurem - synem twórcy repliki o fascynacji designem i pasji.
Rozmowa o tym, jak polskie projektowanie "otwierało się na świat", jak zaczęto wykorzystywać nowe technologie oraz o początku ery "nowoczesności".
Jak przetrwać w latach kryzysu oraz o przedsiębiorczości.
Jak znów świat się otworzył i jak musieliśmy się go uczyć na nowo.
Rozmowa z przedstawicielem Studia Rygalik o tym, jakie cechy musi mieć dobry projektant, by móc żyć z designu?
Jak zacząć działać globalnie, a nie tylko lokalnie?