a

Wystawa Ludzie sztuki autorstwa Grażyny Banaszkiewicz

07.07 – 15.08.2016
Galeria WBPiCAK, ul. Bolesława Prusa 3, Poznań Zobacz na mapie
Wstęp wolny
Opis

Ludzie Sztuki - Grażyna Banaszewicz [image: Ludzie Sztuki - Grażyna
Banaszewicz]
Zdjęcia z cyklu "Ludzie Sztuki" nie były realizowane sesyjnie, ale w
trakcie różnych artystycznych wydarzeń, czy towarzyskich albo i
przypadkowych spotkań, tak w kraju, jak i zagranicą. Niemniej niosą w sobie charakterystyczny rys poszczególnych postaci, są ich portretami. Wystawie towarzyszyć będzie film dokumentalny także o ludziach sztuki wywodzących się z legendarnego międzynarodowego, interdyscyplinarnego ruchu artystycznego FLUXUS - "Szaleńcy na wolności".

Grażyna Banaszkiewicz (1953) -  reżyser telewizyjnych filmów dokumentalnych  i programów poetyckich, poetka, dziennikarka, fotograf, specjalistka Public Rerlations. Publikowała autorskie rozmowy z ludźmi kultury, sztuki i nauki w magazynie ilustrowanym "Tydzień". Współtworzyła tygodnik "Wprost". W latach 1979-2011 związana z TVP S.A.
Śledzi artystyczne wydarzenia w kraju i za granicą (dla magazynu "SZTUKA.pl" - wieloletni korespondent z Biennale Sztuki i Biennale Architektury w Wenecji). Współpracuje z portalami:  www.europartner.com.pl., www.naturalnie.com.pl oraz www.artimperium.pl,  www.artystycznestrony.pl i http://www.polskacanada.com/.
Prowadzi działalność społeczną (m.in. Fundacja "Światełko w tunelu" i Tennis Art Cup).
 Jest autorką tomików poetyckich: "Poszukiwanie", "Mężczyźni od których umieramy", "Własne-cudze życie", "Wyznania" , "Świat bez pomysłu"; autorką cykli fotograficznych "Prosto w słońce", "IZRAEL Foto-Ticket", "Kronika z Gołębnika" "HISTORII PRZEKREŚLIĆ NIE MOŻNA. WIELOKULTUEOWY SOŁACZ",  "Ludzie Sztuki" , a także realizatorem kilkudziesięciu obrazów dokumentalnych o wybitnych twórcach polskiej kultury
i nauki, by wspomnieć tylko filmy: o Kazimierze Iłłakowiczównie, Stanisławie Grochowiaku, Halinie Poświatowskiej, ks. Janie Twardowskim, Krzysztofie Zanussim, Krzysztofie Kieślowskim, Edwardzie Dwurniku, Ryszardzie Krynickim oraz prof. Władysławie Orliczu i prof. Januszu Ziółkowskim, wreszcie filmów "The Meeting: FLUXUS", czy "Szaleńcy na wolności" o międzynarodowej, interdyscyplinarnej grupie artystycznej FLUXUS, która zrewolucjonizowała światową sztukę.

Wstęp wolny.

oprac.LT

Baner
a Pobierz baner (JPEG, 57,67 kB)