Zbierz drużynę, zaopatrz się w mapę i wyrusz na archeologiczną misję w czasie! Rozwiązuj łamigłówki, zbieraj po drodze cenne skarby i ciekawostki historyczne, by dotrzeć do celu wędrówki, gdzie wcielisz się w prawdziwego rzemieślnika-artystę i stworzysz swoje własne, wiekopomne dzieło! Po zakończeniu przygody, wraz z innymi Bohaterami i Bohaterkami zasiądź wygodnie w przestrzeniach pałacowego dziedzińca i zanurz się w teatralnej opowieści...
Organizatorzy zapraszają serdecznie dzieci w wieku 3-12 lat wraz z opiekunami na wyjątkowe spotkania warsztatowo-teatralne do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu przy ul. Wodnej 27 (wejście od ul. Klasztornej)!
Każde spotkanie to niezwykła podróż w czasie przez dzieje Wielkopolski-składa się z trzech części: gry terenowej, warsztatu archeologiczno-plastycznego oraz spektaklu teatralnego. Wszystkie aktywności są interaktywne, multisensoryczne i dostępne dla osób ze specjalnymi potrzebami (w szczególności z dysfunkcjami słuchu, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, w spektrum autyzmu).
Wszystkie działania odbędą się we wnętrzach Pałacu Górków, w przestrzeniach dostępnych architektonicznie (w budynku mieszczą się m.in. obszerna winda, dostępne ciągi komunikacyjne, podjazdy i toaleta, dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami).
Podczas spotkań udostępniona zostanie osobna strefa relaksu (tzw. pokój wyciszenia) - dostępna przed, w trakcie i po wydarzeniu-gdzie potrzebujący spokoju uczestnicy będą mogli odpocząć.
Każdorazowo wydarzenie potrwa około dwóch godzin (włącznie z zaplanowanymi przerwami), całość będzie tłumaczona na PJM. Warsztaty poprowadzi zawsze dwoje edukatorów - pracowników Muzeum, zaś sztukę teatralną wystawi Teatr Atofri.
Zbiórka na dziedzińcu Muzeum. Ilość miejsc ograniczona, nabór uczestników odbędzie się poprzez zapisy za pomocą formularzy Google.
Zapisy od 3 września przez formularz dostępny na stronie internetowej: www.muzarp.poznan.pl oraz na profilu FB Muzeum: facebook.com/muzarp. Zajęcia przeznaczone są dla uczestników indywidualnych,
Dla grup zorganizowanych szczególnie z placówek specjalnych i integracyjnych (z dziećmi w wieku 3-12 lat) wraz z opiekunami mamy osobny cykl spotkań (w sprawie szczegółów kontakt z koordynatorkami projektu pod adresem e-mail: lekcje@muzarp.poznan.pl).
Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji przez formularz (osoby indywidualne) lub umówienia grupy przez powyższy adres e-mailowy.
Spotkania otwarte (dla osób indywidualnych) odbędą się w następujących terminach:
1. 13.10.2024 (niedziela) - https://forms.gle/HkfBPzF8Rd7dtPeu7
2. 27.10.2024 (niedziela) - https://forms.gle/GUr5G8jvzDCf5zck6
3. 11.11.2024 (poniedziałek) - https://forms.gle/Ex63vwxm67iS5u7y6
______
Wstęp bezpłatny.