rysunek - rycerz z włócznią na tle panoramy grodu

Pałac Mieszka I w Poznaniu. Jak odkrywa się historię? - zajęcia dla młodzieży szkolnej

07.10 – 25.11.2014
Rezerwat Archeologiczny Genius loci, ul. ks. I. Posadzego 3, Poznań
Wstęp wolny
Opis

Czy dowiemy się kiedyś, jak wyglądały komnaty pierwszego władcy Polski? Czy ociekały złotem, czy też były skromne? Rezerwat Archeologiczny Genius loci zaprasza na żywą lekcję historii, w towarzystwie archeologów prowadzących właśnie wykopaliska w jednym z najważniejszych miejsc średniowiecznej historii naszego kraju - palatium, czyli rezydencji książęcej na Ostrowie Tumskim w Poznaniu.

To pilotażowy program przygotowany specjalnie z myślą o młodzieży szkolnej. Jest to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć badania archeologiczne i poznać ich efekty na spotkaniu z naukowcami".

Zajęcia tematyczne połączone z odwiedzinami na wykopaliskach noszą tytuł "Pałac Mieszka I w Poznaniu. Jak odkrywa się historię?". Spotkania odbywają się od wtorku do piątku w październiku i listopadzie w godzinach pracy rezerwatu.

Na zgłoszenia organizatorzy zajęć czekają od 20 września pod numerem tel. 61 852 21 67 lub drogą elektroniczną: rezerwat@muzarp.poznan.pl

Całkowity koszt zajęć dla klasy do 30 osób wynosi 150 zł.

W cenę wliczony jest seans filmu 3D, prezentacja multimedialna, zwiedzanie rezerwatu i wykopalisk prowadzonych obok kościoła Najświętszej Marii Panny przez prof. Hannę Kóčkę-Krenz z Instytutu Prahistorii UAM w Poznaniu. Według najnowszych ustaleń archeologów, jest prawdopodobne, że palatium było pierwszą monumentalną budowlą w państwie Piastów.

Zobacz www.muzarp.poznan.pl

Baner
rysunek - rycerz z włócznią na tle panoramy grodu Pobierz baner (JPEG, 34,91 kB)