Empik zaprasza na spotkanie z Piotrem Zychowiczem poświecone najnowszej książce autora Pakt Piłsudski-Lenin.
Piotr Zychowicz jest publicystą historycznym. Pisze o drugiej wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Adolfa Bocheńskiego. Był dziennikarzem "Rzeczpospolitej" i tygodnika "Uważam Rze" oraz zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika "Uważam Rze Historia". Obecnie jest redaktorem naczelnym miesięcznika "Historia Do Rzeczy". Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.
Jego bestseller Pakt Ribbentrop-Beck wywołał nie ustającą dyskusję, czy we wrześniu 1939 r. Polska nie powinna była zawiązać tymczasowego sojuszu z III Rzeszą. W Obłędzie '44 uznał akcję "Burza", a zwłaszcza Powstanie Warszawskie, za zbiorowe samobójstwo popełnione w interesie Stalina. W Opcji niemieckiej natomiast ukazał sylwetki polskich "kandydatów na Quislingów", którzy w większości bynajmniej nie byli zdrajcami.
Pakt Ribbentrop-Beck i Obłęd '44 "Magazyn Literacki KSIĄŻKI" wyróżnił nagrodą historycznej Książki Roku.
Jego najnowsza ksiązka nawiązuje do sytuacji politycznej Polski po odzyskaniu niepodległości. W trakcie wojny 1920 roku Wojsko Polskie dwukrotnie mogło zdobyć Moskwę i obalić reżim bolszewików. Wystarczyło tylko zawrzeć przymierze z rosyjskim obozem kontrrewolucji. Najpierw z generałem Antonem Denikinem, potem z generałem Piotrem Wranglem - dowodzi Piotr Zychowicz w swojej najnowszej książce. I dodaje: Pakt Ribbentrop-Beck i Obłęd '44 to książki dla grzecznych dziewczynek w porównaniu z Paktem Piłsudski-Lenin.
Wstęp wolny.