Ruch, aktywność są dobrym momentem, w którym możemy lepiej zaznajomić się z naszym ciałem - przybliżyć do niego świadomie.
Proponowane działania są interdyscyplinarne, elastyczne, uniwersalne, złożone a zarazem otwarte. Nie dla tych, którzy potrafią tańczyć, ale dla wszystkich, którzy mają ciało.
Prowadzący postarają się udowodnić, że ruch niejednokrotnie wymyka się stereotypom i normom, odbywa się daleko od sceny, w codzienności, dotyczy zewnętrza i wnętrza każdego z nas, niezależnie od wieku. Może być chaotyczny i ustrukturalizowany jednocześnie.Towarzyszą nam założenia niezaprogramowanej na siłę interakcji, wielozmysłowości, współtworzenia.
Podczas warsztatu podkreślą wagę kontaktu z samym sobą, jak i działania we wspólnocie. Rytm spotkania wyznaczą sami uczestnicy, energia grupy. Czasem będziemy przemieszczać się w przestrzeni w dynamicznym ruchu, czasem wyłącznie obserwować swój oddech czy bijące serce.
Plan warsztatów 25 września:
Zajęcia odbędą się w Małym Studio Polskiego Teatru Tańca przy ul. Stanisława Taczaka 8 w Poznaniu.
Bilety w cenie 20 zł można kupować w serwisie bilety24.pl.
Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą butelki wody i wygodnego stroju, niekrępującego ruchów.
Warsztat dedykowany jest również dzieciom o wyjątkowych potrzebach.
KolektTacz powstał w marcu 2020 roku, z potrzeby wspólnego tworzenia. Artystki w swojej pracy korzystają z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji i somatycznych praktyk pracy z ciałem. Do tej pory, zainspirowane wydarzeniami związanymi ze społeczną izolacją, zaprojektowały cykl wydarzeń performatywnych pod wspólną nazwą: "To jest teraz", stworzyły spektakl "Frajda, Granda, Bzik" (premiera 1.07.2021, produkcja: Art Fraction Foundation). Stale prowadzą projekt "Teatr Społeczny - strategie przetrwania" w CK Zamek w Poznaniu, realizują warsztaty w ramach "Kultury Dystansu" na poznańskim Łazarzu i w siedzibie Polskiego Teatru Tańca.