"OŚWIADCZENIE
W związku z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Urzędu Miasta Poznania, Zarząd PPNT podjął decyzję o przyłączeniu się do działań profilaktycznych w związku z występującym w Polsce koronawirusem (COVID-19) i zamknięciu Laboratorium Wyobraźni PPNT do piątku, 27 marca. Niniejsza decyzja podyktowana jest troską zarówno o Gości, jak i o Pracowników Laboratorium Wyobraźni PPNT.
Grupy zorganizowane zostaną poinformowane o anulowaniu wizyty telefonicznie lub mailowo. Natomiast klienci indywidualni otrzymają informację mailową oraz zwrot środków za bilety kupione za pośrednictwem strony internetowej Laboratorium Wyobraźni PPNT. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą, z zastrzeżeniem terminu zgodnie ze wskazaniem operatora kart płatniczych, do 31 dni."
_
Weekend pełen eksperymentów na Wystawie Czerwonej! W sobotę organizatorzy będą eksperymentować w zarówno z najmłodszymi, jak i z tymi nieco starszymi odkrywcami w Laboratorium Barw, a w niedzielę sprawdzą, jak wyizolować DNA owoców w trakcie niezwykłej podróży... w głąb komórki.
Niedziela, 15 marca, pojedyncze atrakcje (do wyboru):
- Experymentarium: Podróż w głąb komórki Czy wiesz, czym jest DNA i gdzie się znajduje? Jakie pełni funkcje? Czym naprawdę jest komórka? Aby zobrazować zagadnienia związane z DNA, najpierw zbudujemy model komórki. Samodzielne wykonanie modelu pomoże dzieciom i dorosłym zrozumieć, czym jest komórka, jakie procesy w niej zachodzą i czym różnią się komórki budujące rośliny od tych budujących ciało człowieka. Ponadto podczas zajęć uczestnicy poznają podstawową terminologię z zakresu genetyki - między innymi dowiedzą się, czym jest kariotyp, chromosom oraz gen. Po tych zajęciach wszyscy już będą wiedzieli, dlaczego można mieć oczy po mamie, a nos po tacie!
- Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Interaktywna ekspozycja składa się z trzech części. W pierwszej z nich, odwiedzający samodzielnie poznają zjawiska z różnych dziedzin naukowych takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. W drugiej części nasi goście znajdą dwa stanowiska multimedialne, jedno z nich prezentujące zagadnienia z biologii takie jak badanie wieku i gatunków drzew czy fauny i flory pod powierzchnią ziemi, drugie z fizyki, prezentujące działanie akceleratora jonów węglowych, wykorzystywanego w badaniach wieku próbek organicznych metodą węgla C14. Trzecia część natomiast to tak zwana "ciemnia", która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie zjawisk związanych ze światłem takich jak obserwacja obrazu z wnętrza aparatu fotograficznego, badanie biegu promieni odbitych od lusterek oraz przechodzące przez soczewki, badanie przebiegu promieni przy przejściu przez pryzmat, nakładanie obrazów w lustrze fenickim oraz obserwacja barw.
Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/A2
Termin: niedziela, 15 marca
Godzina rozpoczęcia: 10:30, 12:00, 13:30
Czas trwania: 1h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2020-03-15
Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.
Zobacz www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/