Pakiet pełny (3 atrakcje):
- Experymentarium: Sekrety kolorów jesieni Jesienne eksperymenty biologiczno-chemiczne. Jesienią liście zmieniają kolor- czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego tak się dzieje? Na tych zajęciach zadaniem Młodych Odkrywców będzie rozwiązanie tej przyrodniczej zagadki. Wykonując samodzielnie doświadczenia będą mogli przekonać się, dlaczego liście żółkną i czerwienieją. Mali naukowcy wyizolują również barwniki z liści oraz spróbują je rozdzielić. Kolorowa jesień inspiruje i zachęca do eksperymentów. Zapraszamy do wspólnej zabawy!
- Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Interaktywna ekspozycja składa się z trzech części. W pierwszej z nich, odwiedzający samodzielnie poznają zjawiska z różnych dziedzin naukowych takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. W drugiej części nasi goście znajdą dwa stanowiska multimedialne, jedno z nich prezentujące zagadnienia z biologii takie jak badanie wieku i gatunków drzew czy fauny i flory pod powierzchnią ziemi, drugie z fizyki, prezentujące działanie akceleratora jonów węglowych, wykorzystywanego w badaniach wieku próbek organicznych metodą węgla C14. Trzecia część natomiast to tak zwana "ciemnia", która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie zjawisk związanych ze światłem takich jak obserwacja obrazu z wnętrza aparatu fotograficznego, badanie biegu promieni odbitych od lusterek oraz przechodzące przez soczewki, badanie przebiegu promieni przy przejściu przez pryzmat, nakładanie obrazów w lustrze fenickim oraz obserwacja barw.
- Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium siedzimy na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.
Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/A2
Termin: niedziela, 27 października Godzina rozpoczęcia: 10:00 Czas trwania: 3h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-10-27
Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.
Zobacz www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/