Sierpniowe wycieczki po Ostrowie Tumskim
Po Ostrowie Tumskim krążą duchy z przeszłości i w sekrecie zdradzają na ucho turystom przepisy na sukces. Nie robią tego jednak bezinteresownie. Najpierw nakłaniają wszystkich, aby spróbowali wczuć się w ich rolę i przekonać się, że droga do sukcesu jest słodka, ale czasem bywa też i gorzka.
Ostrów Tumski to wielkie muzeum. W dodatku nietypowe: pod chmurką, bez ścian i z możliwością dotykania eksponatów! Tu można być w bliskim kontakcie z zabytkami! Niezbędne będą do tego jednak białe rękawiczki. Poczuj się jak koneser sztuki, który bierze do rąk cenne obiekty. Przekonaj się jak ciężkie są wrota Śluzy Katedralnej, przyłóż własną dłoń do odcisków palców średniowiecznych budowniczych katedry, dotknij dzieł sztuki z marmuru i spiżu sprzed 500 lat!
Cuda się zdarzają! Z pewnością są nimi katedralne zabytki, które wywołują zdziwienie i zachwyt. Choć milczą, są bardzo wymowne. Mają do przekazania swoją niesamowitą historię: kiedy i w jakich okolicznościach powstały? Jak wyglądał proces ich tworzenia? Co się działo z nimi poprzez wieki? Każdy z zabytków to olbrzymi nakład pracy i czasu. W pamięci potomnych zachowane są nazwiska ich twórców - utalentowanych artystów. W ich cieniu stoi jednak cały sztab bezimiennych ludzi, również zaangażowanych w powstanie dzieła. Setki myśli i rąk połączyły się we współpracy i dały efekt, który dziś można podziwiać w katedrze.
Wejściówkę na wycieczkę można pobrać na godzinę przed wydarzeniem w Bramie Poznania (Śluza Katedralna, Ostrów Tumski - ul. Dziekańska).
Za wstęp do katedry obowiązuje opłata (2,5 zł bilet ulgowy i 3,5 zł bilet normalny) na rzecz parafii archikatedralnej.
Szczegóły w załączniku
Zobacz bramapoznania.pl/oferta/wycieczki/