Wydarzenie dedykowane najmłodszym gościom Laboratorium Wyobraźni (w wieku 3-6 lat), czyli... Dzień Najmłodszego Odkrywcy!
To wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowany został program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno maluchom, jak i ich opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.
Atrakcje:
...czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Przed Małymi Odkrywcami niezwykłe spotkanie, ponieważ... eksperymentować będą razem z bohaterami ze Świata Bajek! Uczestnicy będą mogli sprawdzić, jak zrobić smerfną pianę oraz chemiczną tęczę. Ponadto dowiedzą się, w czym tkwi fenomen chemicznego gluta oraz jak można go wykorzystać.
Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnymi wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych - uczestnicy będą patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje do odkrycia!
Godzina rozpoczęcia: 10:00.
Czas trwania: 2 godz.
Wydarzenie dedykowane dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami.
Pojedyncze atrakcje (do wyboru):
Bohaterowie ze Świata Bajek wpadli w duże kłopoty. Potrzebują pomocy Młodych Odkrywców! Czy jesteście gotowi do pracy? Musicie pomóc Kopciuszkowi zdążyć przed północą z porządkami - przydadzą się pęseta i magnesy. Jak przechytrzyć Gargamela? Uczestnicy wytworzą smerfną pianę! Aladyn ma problemy z transportem, z pomocą przyjdzie Dżin, którego trzeba będzie obudzić. Jeszcze tylko trzeba będzie uśpić Strasznego Smoka i Świat Bajek uratowany!
Interaktywna ekspozycja składa się z trzech części. W pierwszej z nich odwiedzający samodzielnie poznają zjawiska z różnych dziedzin naukowych, takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. W drugiej części goście znajdą dwa stanowiska multimedialne, jedno z nich prezentujące zagadnienia z biologii, takie jak badanie wieku i gatunków drzew czy fauny i flory pod powierzchnią ziemi, drugie z fizyki, prezentujące działanie akceleratora jonów węglowych, wykorzystywanego w badaniach wieku próbek organicznych metodą węgla C14. Trzecia część natomiast to tak zwana "ciemnia", która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie zjawisk związanych ze światłem, takich jak obserwacja obrazu z wnętrza aparatu fotograficznego, badanie biegu promieni odbitych od lusterek oraz przechodzących przez soczewki, badanie przebiegu promieni przy przejściu przez pryzmat, nakładanie obrazów w lustrze fenickim oraz obserwacja barw.
Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni.
Godziny rozpoczęcia: 13:00, 14:30.
Czas trwania: 1 godz.
Bilety: tutaj.
Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.
Zobacz https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl