Bilety dostępne stacjonarnie
ul. F. Ratajczaka 44, 61-728 Poznań
poniedziałek-piątek 10:00-18:00; sobota 10:00-17:00; niedziele i święta nieczynne
Interdyscyplinarny warsztat przygotowany przez specjalistów: geologa i historyka sztuki pozwoli zapoznać się z konserwacją dzieł sztuki w rozmaitych kontekstach. Punkt wyjścia stanowić będzie materiał zgromadzony na wystawie. Wśród poruszanych tematów znajdą się zarówno prawne aspekty renowacji czy przykłady złych i dobrych praktyk konserwatorskich, jak i aspekt kolekcjonerski. Cennym modułem warsztatu będzie możliwość praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy - już w trakcie spotkania.
W architekturze i sztuce kamień to budulec, materiał rzeźbiarski, element wystroju wnętrz. Niektóre minerały natomiast od wieków służą także jako pigment. Czy zastanawiasz się, jakie znaczenia niesie ze sobą użycie konkretnego rodzaju surowca na ścianie budynku czy posadzce wnętrza? Chcesz wiedzieć, jak niegdyś produkowano farby albo dlaczego mówimy o architekturze w kolorach ziemi? Poznajmy więc kamienne realizacje z najbliższej okolicy i zajrzyjmy do podręczników, by zrozumieć zastosowanie skały i spojrzeć na nią z innej perspektywy. Dotknijmy, potrzyjmy, pokruszmy i przekonajmy się, że użycie kamienia w sztuce jest szersze, niż myślimy.
Nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie, warsztat przeznaczony jest dla osób początkujących lub zainteresowanych tematem. Materiały do części praktycznej zapewnia organizator.
Bilety od 20 zł.
opr.sw
Zobacz ckzamek.pl/