Wiek: od 1,5 do 9. miesiąca życia
Ruchy niemowląt często wydają się osobom dorosłym czymś niedoskonałym, dziwnym, będącym jedynie etapem w drodze do mobilności i koordynacji osiąganej na późniejszym etapie życia.
Jednak to właśnie w pierwszych latach rozwoju dzieci wykonują największą i najważniejszą pracę budowania mapy własnego ciała, lokowania napięć i rozpoznawania własnej sprawczości.
Chcąc świętować ten niepowtarzalny (i wymagający) czas, Centrum Sztuki Dziecka zaprasza na spotkania mające na celu wspólne zanurzenie się w bogactwo ruchu niemowlęcego. W stałej, małej grupie, uczestnicy będą się z ciekawością przyglądać temu jak ruszają się ich dzieci i jak ruszamy się my, dorośli.
Czego możemy nauczyć się od siebie nawzajem?
Jak praktyka ruchowa oparta na podstawowych wzorcach rozwojowych może wesprzeć nas w regulacji codziennych napięć?
Jak towarzysząc dziecku możemy jednocześnie dbać o swoje zasoby?
Odpowiedzi na te pytania uczestnicy poszukają korzystając z prostych i przyjemnych zabaw ruchowych i choreograficznych, opartych na praktykach somatycznych i wieloletnim doświadczeniu prowadzącej w tworzeniu spektakli dla rodzin.
Twórczyni:
Hanna Bylka-Kanecka: choreografka, badaczka, mama. Od 2018 roku opiekunka merytoryczna programu Roztańczone Rodziny (www.roztanczonerodziny.pl) - pierwszej inicjatywy w Polsce skupionej na rozwoju tańca współczesnego i choreografii eksperymentalnej dla rodzin, działającego nieprzerwanie od 2011 roku, nad którą opiekę producencką sprawuje Fundacja Performat.
cykl 7 spotkań
Czas trwania: 60 min
Spotkania odbędą się w siedem kolejnych wtorków o g. 10.00:
BILETY w cenie 245 zł - dla jednej pary (rodzic + dziecko)
materiały: Centrum Sztuki Dziecka
fot. Dominik Kupka
Zobacz www.scdpoznan.pl