W programie festiwalu:
- 25 kwietnia (wtorek) g. 20:00 - Sibiu Ballet Theatre One way ticket; bil. 60/90 zł
Miliony emigrantów z byłych komunistycznych krajów Europy Wschodniej, zauroczonych mirażem lepszego życia, każdego roku przybywa na Zachód w poszukiwaniu godnej przyszłości. One way ticket to historia tych wszystkich, którzy zostawili swoje rodziny i wyruszyli ze Wschodu - z Bałkanów - na Zachód. Dla wielu z nich duże różnice kulturowe, surowość i sztywność nowych społeczności sprawiają, że proces integracji jest prawie niemożliwy, a wielu z tych, którzy wyjechali, zostaje uwięzionych między dwiema rzeczywistościami: kraju ojczystego, do którego już nie czują przynależności, oraz kraju przybranego, w którym - być może - w pełni nigdy się nie zasymilują. One way ticket to choreograficzny esej o korzeniach i wykorzenieniu. O spotkaniach i samotności" - Sandra Mavhima, choreografka
Po spektaklu odbędzie się Rozmównica z udziałem artystów Sibiu Ballet Theatre.
- 26 kwietnia (środa) g. 18:00 - Sibiu Ballet Theatre One way ticket | spektakl zamknięty
- 27 kwietnia (czwartek) g. 20:00 - Tanztheater Wuppertal Pina Bausch VONA; bil. 60/90 zł
VONA to spotkanie z artystkami z Ukrainy, które - ze względu na nagłe zagrożenie życia - musiały radykalnie zredefiniować pojęcie własnego kraju i domu. Głównym celem projektu jest stworzenie wyjątkowej sztuki o współczesnej Ukraince, wyrażenie wszystkich jej doświadczeń i emocji poprzez język ciała, próba zgłębienia fenomenu współczesnej Ukrainki.
- 28 kwietnia (piątek) g. 20:00 - Polski Teatr Tańca Walka o ogień i wzrost gospodarczy; bil. 60/90 zł
Walka o ogień i wzrost gospodarczy jest choreograficzną fantazją na temat międzygatunkowej walki o przetrwanie i lepsze życie. Próbą wejścia w świadomość, wrażliwość i motorykę innych gatunków, uwalniającą z pułapki antropocentryzmu. To podróż, która obejmuje miliardy lat i nieskończoną mnogość kształtów, jakie może przyjąć życie - od organizmów jednokomórkowych, poprzez ssaki naczelne, po materializacje istnień możliwych, wywiedzione z koncepcji zoologii spekulatywnej. Podróż pozwalająca docenić różnorodne piękno ludzkich i nieludzkich form życia.
- 29 kwietnia (sobota) g. 12:00 Narodowe Tańczenie - uliczna akcja wspólnego tańczenia poloneza na ulicy Taczaka | wstęp wolny
- 29 kwietnia (sobota) g. 20:00 420 PEOPLE Why things go wrong; bil. 60/90 zł
Premiera spektaklu Why things go wrong w choreografii Sylvy Šafkovej, w wykonaniu duetu tancerzy Michala Heribana i Viktora Konvalinki została stworzona dla Studia Maiselovka. Poprzez taniec współczesny spektakl porusza wyjątkowe zagadnienie (nie)moralnej, stanowiącej etyczne wyzwanie natury ludzkich zachowań, która, choć często pomijana, poważnie wpływa na życie wszystkich wokół nas. Każdy chyba doświadczył sytuacji, w której wszystko do pewnego momentu szło dobrze, lecz ostatecznie wszystko się popsuło. Czasami jest to tylko zbieg okoliczności, ale często można zidentyfikować konkretnego winowajcę. Why things go wrong dotyka tematu zła, jakie wyrządzają tacy ludzie.
więcej informacji na stronie Polskiego Teatru Tańca
Zobacz www.ptt-poznan.pl