baner

Wystawa prezentuje efekty współpracy zawodowej dr hab Jarosława Boguckiego oraz dr Szymona Zwolińskiego, którzy związani są z V Pracownią Rzeźby i Otoczenia na Poznańskim Uniwersytecie Artystycznym.
Punktem wyjścia do tejże ekspozycji jestObrazowanie Przestrzenne jako zagadnienie rozwijane pod kątem analizy obszarów wizualnych dla rzeźb trudno dostępnych. Dzięki eksperymentom holograficznym, odbiorcy zyskują spektrum nowych form wyrazu wzbogacających tradycyjny warsztat rzeźbiarski. Wystawa prezentuje zapis obiektów rzeźbiarskich i kompozycji przestrzennych w formie holograficznej iluzji. Analogowa holografia to technika niebanalna i takie też są realizacje wybrane na wystawę, ich różnorodność i wielowątkowość zainteresują nawet najbardziej wybrednego konesera sztuk wizualnych.

  • Dr hab. Jarosław Bogucki

1991 - 1996 nauka w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. 1997 - 2002 studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu). Dyplom z wyróżnieniem w pracowni rzeźby prof. J. Petruka. 2012 obronił tytuł doktora w dyscyplinie artystycznej - sztuki piękne. Obecnie piastuje stanowisko kierownika V Pracowni Rzeźby i Otoczenia - Obrazowanie Przestrzenne na Wydziale Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. 2008 r. objął stanowisko kierownika Laboratorium Holograficznego Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od 2010r. współtworzy Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. Prof. Józefa Kopczyńskiego. Uczestnik licznych wystaw w kraju i zagranicą. W dorobku posiada wiele realizacji pomnikowych m.in. fontanna "Chłopiec pod wierzbą" w Poznaniu, pomniki "Powstańca wielkopolskiego" w Czarnkowie i Grodzisku Wielkopolskim oraz "Legendy o Lechu" i "Legendy o Piaście Oraczu", elementy Traktu Królewskiego w Gnieźnie.

  • dr Szymon Zwoliński

Urodzony w 1981 roku w Toruniu. Po ukończeniu szkoły średniej wiele podróżował poszukując miejsca dla siebie.  W latach 2005 - 2011 studiował na Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.  Od 2010 roku pracuje na macierzystej uczelni, która przemianowana została na Uniwersytet Artystyczny. Realizuje prace rzeźbiarskie cechując się mieszaniną podejścia tradycyjnego i innowacyjnego, stale eksperymentuje z formą i technologią. Efekty jego zmagań artystycznych dają nieoczywiste efekty wizualne. Lubi wprowadzać do swoich prac motywy narracyjne, najczęściej inspirowane kulturą popularną. 

_
akt.LT

Plakat