We wrześniu Fundacja Barak Kultury zaprasza na cztery wydarzenia - wszystkie odbędą się pod hasłem buntu i próby odnalezienia własnej tożsamości w niepewnych czasach i skomplikowanych sytuacjach. Będą to trzy seanse filmowe: "Młodość Astrid" w reżyserii Pernille Fischer Christensen, "Miłość bezwarunkowa" autorstwa Rafała Łysaka i "Mężczyzna imieniem Ove" Hannesa Holma oraz spotkanie czytelnicze z autorem książki "Nie będzie żadnej rewolucji" Kazimierzem Rajnerowiczem.
Dyskusję po projekcji poprowadzi krytyk filmowy Bartosz Żurawiecki.
Film biograficzny reżyserki Pernille Fischer Christensen przedstawia historię szwedzkiej pisarki literatury dziecięcej Astrid Lindgren - autorki m.in. "Dzieci z Bullerbyn", "Pipi Pończoszanki" i wielu znanych na całym świecie powieści. Lindgren już jako starsza pani, otrzymuje listy od dzieci z całego świata, które zmuszają ją do powrotu myślami do przeszłości i dokonywanych przez nią, często niezrozumiałych, wyborów.
Wydarzenie w ramach projektu "Nova Od Nova", dofinansowane z budżetu Miasta Poznania.
Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Rafałem Łysakiem.
"Miłość bezwarunkowa" to film dokumentalny w reżyserii Rafała Łysaka, ukazujący niezwykłą więź autora dokumentu ze swoją babcią. Na przeszkodzie ich relacji staje homoseksualizm Rafała, z którym kobieta nie może się pogodzić.
Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Rafałem Łysakiem, w czasie którego poruszone zostaną problemy ukazane w filmie oraz kulisy jego powstania.
Wydarzenie w ramach projektu "Nova Od Nova", dofinansowane z budżetu Miasta Poznania.
Dyskusję po projekcji poprowadzi krytyk filmowy Bartosz Żurawiecki.
Film szwedzkiego reżysera Hannesa Holma przedstawia historię sześćdziesięcioletniego Ove pogrążonego w żałobie. Mężczyzna nie może pogodzić się ze śmiercią swojej żony, która sprawia, że jego życie traci sens.
Wydarzenie w ramach projektu "Nova Od Nova", dofinansowane z budżetu Miasta Poznania.
Autor sam siebie nazywa psychofanem CKOD, co nie przeszkadza mu prezentować historię grupy w sposób konkretny i pozbawiony laurkowatości. Nie jest to jednak wyłącznie biografia grupy muzycznej. W książce znaleźć też można panoramę przemian, jakie zaszły w Łodzi w latach 90. XX wieku. A miały one wpływ na późniejszych założycieli Cool Kids Of Death. Książka otrzymała już wiele pochlebnych opinii i rekomendacji.
_
Na wszystkie wydarzenia WSTĘP BEZPŁATNY
Rezerwacje telefoniczne: 505 045 259 i mailowe: barakkultury@barakkultury.pl
_
akt.LT