To już XXI edycja konkursu. Miasto przyzna nagrody za najlepsze prace magisterskie i doktorskie obronione w latach 2023-2024 na poznańskich uczelniach i w instytucjach naukowych. Do konkursu mogą być zgłaszane prace doktorskie i magisterskie z dziedzin i dyscyplin nauki, które mogą znaleźć zastosowanie w funkcjonowaniu, rozwoju lub promocji Poznania. Miasto pragnie w ten sposób włączać młodych naukowców w prace na rzecz miasta oraz promować osiągnięcia naukowe poznańskiego ośrodka akademickiego. 

Serdecznie zapraszamy uczniów klas maturalnych i nauczycieli do udziału w Poznańskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2024, który odbędzie się 19-20 września br. na Politechnice Poznańskiej (Centrum Wykładowe, ul. Piotrowo 2, Poznań).

Miasto Poznań, wspólnie z Kolegium Rektorów Miasta Poznania, zdecydowały o podjęciu prac nad aktualizacją Strategii Akademickiej i Naukowej Miasta Poznania, która powstała w 2006 r. Dziś, po niemal 20 latach, biorąc pod uwagę dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość, dokument ten wymaga aktualizacji. Akademickość  Poznania zależy nie tylko od uczelni i jednostek naukowych, ale także od Miasta, które dba o jakość życia mieszkających tu osób. Tworzenie nowej Strategii sprzyja integracji społeczności akademickiej i naukowej Poznania z szeroko pojętym otoczeniem społeczno-gospodarczym.

29 czerwca, w dniu świętych Piotra i Pawła, patronów Poznania, w Ratuszu odbyła się uroczysta sesja rady miasta. Statuetkę i tytuł Honorowego Obywatela Miasta Poznania przyznano Jadwidze Rotnickiej. Podczas wydarzenia wręczono też tytuły Zasłużonych dla Miasta Poznania oraz nagrody: naukową, artystyczną i sportową.

Prof. Bogumiła Kaniewska, rektorka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu została przewodniczącą Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) na kadencję 2024-2028. Jest drugą kobietą na tym stanowisku. W mijającej kadencji była członkinią prezydium KRASP, pełniła również  funkcję przewodniczącej Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Wybory nowych władz KRASP odbyły się 27 czerwca, ich kadencja rozpocznie się 1 września 2024 roku.

Stworzenie koncepcji zielonego i otwartego dla wszystkich miejsca spotkań na Łacinie - to wyzwanie, przed jakim stanęli studenci i studentki  poznańskich uczelni w ramach konkursu architektonicznego. Ogłoszono jego wyniki oraz zaprezentowano nagrodzone i wyróżnione prace. Zebrane pomysły posłużą za inspiracje do późniejszego projektu realizacyjnego. 

"Człowiek w rzeczywistości AI: rozwój czy stagnacja" - to temat najbliższej debaty z cyklu Areopag Uniwersytetów. W środę, 19 czerwca, o godz. 16:00 w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM (ul. Wieniawskiego 1) naukowcy zastanowią się, co nas czeka w przyszłości w kontekście sztucznej inteligencji? Czy i jak zmienią się procesy społeczne, komunikowanie, nauka czy edukacja oraz czy staniemy się potęgą intelektualną i społeczną, czy jednak dotknie nas stagnacja? 

Liczba wyników na stronie
10