Liczba wyników na stronie
30

Infoteka


Filtruj
- Wyświetl aktualności z portalu -
dowolny
BIP - aktualności
Biuro Spraw Lokalowych - aktualności
Centrum Informacji Kulturalnej - aktualności
Centrum Inicjatyw Lokalnych - aktualności
Dni Poznań Biznes Partner - aktualności
edziecko - Aktualności
Energia w mieście - aktualności
Fakty i Liczby - aktualności
Gospodarka komunalna - aktualności
Info - aktualności
Inwestuj w Poznaniu - aktualności
Komunikaty BIPa
Konsultacje społeczne - aktualności
Koronawirus - aktualności
Krajobrazowa - aktualności
Kuchnia wielkopolska - aktualności
Kultura - aktualności
Lato w Poznaniu - aktualności
Miejska Pracownia Urbanistyczna - aktualności
Miejska Pracownia Urbanistyczna - inne komunikaty
Miejska Rada Seniorów - aktualności
Nieodpłatna Pomoc Prawna - aktualności
Niepełnosprawni - aktualności
Odkryj Poznań - aktualności
Oświata - aktualności
Panel obywatelski - aktualności
POZnań - i zamieszkaj - aktualności
Poznań Biznes Partner - aktualności
Poznań dla pszczół - aktualności
Poznań Kontakt - aktualności
Poznańska Rzeczniczka Praw Uczniowskich - aktualności
Poznański Czerwiec '56 - aktualności
Poznański Lider Przedsiębiorczości - aktualności
Rewitalizacja - Komunikaty
Rok Bolesława Chrobrego - aktualności
Rowery - aktualności
Rzecznik Prasowy Prezydenta - Dziennik Prezydenta
Smart City - aktualności
Sport - aktualności
Sprawozdania finansowe
Sprawy Społeczne i Zdrowie - aktualności
Strategia Rozwoju Miasta Poznania - aktualności
Straż Miejska - aktualności
Studiuj w Poznaniu - aktualności
Środowisko - aktualności
Taksówki w Poznaniu - aktualności
Transport - aktualności
Wolontariat - aktualności
Wortal - Architektura i Urbanistyka - aktualności
Współpraca z organizacjami pozarządowymi – aktualności
Wszystko o odpadach - aktualności
Wybory Parlamentarne 2023 - aktualności
Wybory Prezydenta RP - aktualności
Wybory samorządowe 2024 - aktualności
Wydawnictwo Miejskie Posnania - aktualności
Zarząd Zieleni Miejskiej - aktualności
Zaułek Rzemiosła - aktualności
Zielone pojęcie - aktualności
Zima w Mieście - aktualności
Zostań rodzicem zastępczym - aktualności
Archiwalne
Badanie Rynku Pracy - aktualności
Biuletyn Miejski - aktualności
Centrum Zarządzania Kryzysowego - aktualności
Euro2012 - aktualności
Fundusze Europejskie - aktualności
Małe Średnie Przedsiębiorstwa - aktualności
Mówią o nas - aktualności
Poznaj Poznań - aktualności
Poznański Czerwiec ‘56 - aktualności
Promocja - aktualności
Rzecznik Prasowy Prezydenta - materiały prasowe
Rzecznik Prasowy Prezydenta - patronat
Rzecznik Prasowy Prezydenta - polemiki i sprostowania
Trakt królewsko-cesarski - aktualności
Wiadomości Poznań Convention Bureau
Wiadomości Publiczne Punkty Dostępu do Internetu
Wiadomości z Ogrodu Zoologicznego
Wybory Parlamentarne 2019 - aktualności
Wydział Ochrony Środowiska - Mega news
Wysoka woda - Centrum Zarządzania Kryzysowego
Z ostatniej chwili - aktualności

Organizacja ślubu w czasie pandemii nie jest łatwym zadaniem. Rządowe obostrzenia związane z liczbą gości mogą utrudnić dzielnie się tym ważnym momentem z bliskimi. Rozwiązaniem jest bezpłatna usługa transmisji uroczystości oferowana przez Miasto Poznań.

Samorządowcy popierają działanie wałbrzyskich radnych, którzy z inicjatywy prezydenta tego miasta przygotowali uchwałę o obowiązkowym szczepieniu przeciw COVID-19. Z takim stanowiskiem zgadza się również Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Miasto Poznań chroni żyjące na terenie stolicy Wielkopolski ptaki i nietoperze. Pomaga w tym m.in. montaż budek lęgowych czy specjalnie opracowane standardy, które mają zapewnić im dobre warunki rozwoju. Zwyczaje tych zwierząt oraz rozwój piskląt można śledzić na miejskiej stronie internetowej.

Po obserwacji wdrożonej w sobotę (15 maja) organizacji ruchu, związanej z uruchomieniem części ul. Nowa Naramowicka oraz przebudową ul. Łużyckiej, podjęto decyzję o optymalizacji zastosowanych pierwotnie rozwiązań.

7 na 10 nastolatków LGBT+ w Polsce doświadcza przemocy, a połowa mierzy się z objawami depresji - alarmuje Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która rozpoczęła kampanię zachęcającą młodych ludzi do wsparcia swoich nieheteronormatywnych i transpłciowych rówieśników. Miasto Poznań przyłącza się do apelu w Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii.

Rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Na złożenie wniosku wraz z potrzebnymi dokumentami uczniowie mają czas do 21 czerwca. W przypadku szkół lub klas dwujęzycznych i sportowych, a także oddziałów międzynarodowych, wstępnych czy przygotowania wojskowego termin jest krótszy i trwa do końca miesiąca. Nabór jest prowadzony wspólnie z Powiatem Poznańskim. 

Prace w ramach przebudowy układu komunikacyjnego w rejonie ronda Rataje postępują, dlatego wprowadzone zostaną nowe zmiany organizacji ruchu. Wkrótce kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy na ul. Jana Pawła II i również dwa na wyjeździe z ronda w ul. Krzywoustego. W nocy z 16 na 17 maja zmieni się organizacja ruchu w rejonie ul. Zamenhofa, z kolei od 21 maja inaczej pojedziemy ulicą Piłsudskiego.

Zgodnie z najnowszymi przepisami, od 15 maja 2021 roku, autobusami i tramwajami będzie mogło jednocześnie podróżować tyle osób, ile wynosi połowa wszystkich miejsc stojących i siedzących. Połowa miejsc siedzących nadal musi pozostać niezajęta.

Koncerty, warsztaty, wystawy, projekcje filmowe - to tylko niektóre z nadwarciańskich atrakcji, jakie czekają w tym sezonie na poznaniaków i turystów. Nad rzeką otwarto też wiele punktów gastronomicznych z dodatkową ofertą rekreacyjną. Część z nich jest już dostępna lub będzie od 15 maja. Na pozostałe atrakcje, jak np. rejsy tramwajem wodnym, trzeba poczekać do momentu zniesienia obostrzeń dla tego rodzaju działalności.

Koncerty, spektakle, webinary, warsztaty - to tylko część atrakcji, jakie czekają na poznanianki i poznaniaków w każdym wieku podczas Poznańskich Dni Rodziny. W tym roku wydarzenia odbywać się będą online oraz w formie spotkań na żywo, z zachowaniem obowiązujących limitów i obostrzeń. Inauguracja imprezy już w sobotę, 15 maja. Przedstawiamy plan na najbliższy weekend.

15 maja udostępniona zostanie część tzw. ul. Nowej Naramowickiej biegnącej wzdłuż torowiska. Tego samego dnia rozpocznie się przebudowa ul. Łużyckiej. Z kolei od 18 maja prowadzone będą prace w rejonie ul. Serbskiej i Nadbrzeże, które wiążą się z wyłączeniem zjazdu na Wartostradę.

W najbliższy weekend w Poznaniu odbędzie się początek siatkarskiego sezonu plażowego. Dwudniowa impreza 15 - 16 maja przyciągnie do stolicy Wielkopolski utytułowanych zawodników i zawodniczki. Zawody będą mogły odbyć się z udziałem publiczności. 

W poniedziałek, 17 maja rozpocznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Na złożenie wniosku wraz z potrzebnymi dokumentami uczniowie mają czas do 21 czerwca. W przypadku szkół lub klas dwujęzycznych i sportowych, a także oddziałów międzynarodowych, wstępnych czy przygotowania wojskowego termin jest krótszy i trwa do końca miesiąca. Nabór jest prowadzony wspólnie z Powiatem Poznańskim. 

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. W tym roku badanie odbędzie się głównie przez internet. Udział w nim jest obowiązkowy dla wszystkich mieszkańców Polski, również dla obcokrajowców. Osoby nieposługujące się językiem polskim mogą wypełnić formularz spisowy po angielsku, ukraińsku lub rosyjsku. - [ The 2021 National Census of Population and Housing is underway. This year, the survey will be conducted mainly online. Participation is mandatory for all residents of Poland, including foreigners. Those who do not speak Polish may complete the census form in English, Ukrainian or Russian. ]

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, zajął pierwsze miejsce i został najlepszym włodarzem dużego miasta w prestiżowym ogólnopolskim rankingu "Perły samorządu" - razem z Wojciechem Szczurkiem, prezydentem Gdyni. Miasto Poznań zajęło trzecie miejsce wśród gmin swojej kategorii.

Pandemia to bardzo wymagający czas dla wszystkich, a zwłaszcza dla seniorów. W tym niełatwym okresie niezwykle ważna okazać się może zwykła rozmowa z drugą osobą. Dlatego Miasto Poznań uruchamia nowy projekt: "Senioralne pogaduszki".

Dancing FairPlayce, Lato z Estradą, cykl wydarzeń na Strzeszynie - tegoroczne lato w Poznaniu nie będzie nudne! Miasto stawia na wydarzenia kulturalne, które odbywać się będą nie tylko w centrum, ale również na peryferyjnych osiedlach.

Wzdłuż nasypu kolejowego, między ulicami Kościelną oraz Niestachowską i Żeromskiego, od końca grudnia ubiegłego roku trwa budowa ul. św. Wawrzyńca. Pod koniec roku będą mogli korzystać z niej kierowcy, piesi i rowerzyści. Prace są coraz bardziej zaawansowane.

W nocy z 14 na 15 maja rozpocznie się kolejny etap budowy trasy tramwajowej na Naramowice obejmujący ul. Łużycką. Jednocześnie, by utrudnienia były mniej dotkliwe dla mieszkańców, uruchomiona już zostanie część tzw. ul. Nowej Naramowickiej. 

Wiadukt przy ul. Gołężyckiej będzie gotowy w tym roku. W najbliższych latach przebudowana zostanie ul. Ożarowska, która skróci dojazd z Głuszyny. Wspólnie z PKP PLK Miasto chce również poprawić przejazd na ul. Starołęckiej. Ma tam powstać tunel pod torami. To najważniejsze działania, które wpłyną na poprawę komunikacji w południowej części Poznania.

Na lato tego roku zaplanowano prace modernizacyjne w trzech poznańskich żłobkach: Balbince na os. Bolesława Śmiałego, Żurawince przy ul. Żurawinowej i Stokrotce przy al. Wielkopolskiej. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni ich wykonawcę.

Liczba wyników na stronie
30