Liczba wyników na stronie
30

Infoteka


Filtruj
- Wyświetl aktualności z portalu -
dowolny
BIP - aktualności
Biuro Spraw Lokalowych - aktualności
Centrum Informacji Kulturalnej - aktualności
Centrum Inicjatyw Lokalnych - aktualności
Dni Poznań Biznes Partner - aktualności
edziecko - Aktualności
Energia w mieście - aktualności
Fakty i Liczby - aktualności
Gospodarka komunalna - aktualności
Info - aktualności
Inwestuj w Poznaniu - aktualności
Komunikaty BIPa
Konsultacje społeczne - aktualności
Koronawirus - aktualności
Krajobrazowa - aktualności
Kuchnia wielkopolska - aktualności
Kultura - aktualności
Lato w Poznaniu - aktualności
Miejska Pracownia Urbanistyczna - aktualności
Miejska Pracownia Urbanistyczna - inne komunikaty
Miejska Rada Seniorów - aktualności
Nieodpłatna Pomoc Prawna - aktualności
Niepełnosprawni - aktualności
Odkryj Poznań - aktualności
Oświata - aktualności
Panel obywatelski - aktualności
POZnań - i zamieszkaj - aktualności
Poznań Biznes Partner - aktualności
Poznań dla pszczół - aktualności
Poznań Kontakt - aktualności
Poznańska Rzeczniczka Praw Uczniowskich - aktualności
Poznański Czerwiec '56 - aktualności
Poznański Lider Przedsiębiorczości - aktualności
Rewitalizacja - Komunikaty
Rok Bolesława Chrobrego - aktualności
Rowery - aktualności
Rzecznik Prasowy Prezydenta - Dziennik Prezydenta
Smart City - aktualności
Sport - aktualności
Sprawozdania finansowe
Sprawy Społeczne i Zdrowie - aktualności
Strategia Rozwoju Miasta Poznania - aktualności
Straż Miejska - aktualności
Studiuj w Poznaniu - aktualności
Środowisko - aktualności
Taksówki w Poznaniu - aktualności
Transport - aktualności
Wolontariat - aktualności
Wortal - Architektura i Urbanistyka - aktualności
Współpraca z organizacjami pozarządowymi – aktualności
Wszystko o odpadach - aktualności
Wybory Parlamentarne 2023 - aktualności
Wybory Prezydenta RP - aktualności
Wybory samorządowe 2024 - aktualności
Wydawnictwo Miejskie Posnania - aktualności
Zarząd Zieleni Miejskiej - aktualności
Zaułek Rzemiosła - aktualności
Zielone pojęcie - aktualności
Zima w Mieście - aktualności
Zostań rodzicem zastępczym - aktualności
Archiwalne
Badanie Rynku Pracy - aktualności
Biuletyn Miejski - aktualności
Centrum Zarządzania Kryzysowego - aktualności
Euro2012 - aktualności
Fundusze Europejskie - aktualności
Małe Średnie Przedsiębiorstwa - aktualności
Mówią o nas - aktualności
Poznaj Poznań - aktualności
Poznański Czerwiec ‘56 - aktualności
Promocja - aktualności
Rzecznik Prasowy Prezydenta - materiały prasowe
Rzecznik Prasowy Prezydenta - patronat
Rzecznik Prasowy Prezydenta - polemiki i sprostowania
Trakt królewsko-cesarski - aktualności
Wiadomości Poznań Convention Bureau
Wiadomości Publiczne Punkty Dostępu do Internetu
Wiadomości z Ogrodu Zoologicznego
Wybory Parlamentarne 2019 - aktualności
Wydział Ochrony Środowiska - Mega news
Wysoka woda - Centrum Zarządzania Kryzysowego
Z ostatniej chwili - aktualności

Fotografie użytkowanych kiedyś i dzisiaj pojazdów MPK Poznań znalazły się na siedzeniach w tramwaju Moderus Gamma (numer boczny 628). Poznański przewoźnik rozpoczyna testy kolejnych materiałów obiciowych, przedstawiając w nietypowy sposób historię komunikacji miejskiej.

Dlaczego chrzest księcia Mieszka I był tak ważny i jak założono gród nad Wartą? Odpowiedzi na te pytania poznają seniorki i seniorzy, którzy wezmą udział w bezpłatnym zwiedzaniu Bramy Poznania. Zapisy już ruszyły. 

Weekend w Poznaniu rozpocznie się otwarciem Betlejem Poznańskiego na placu Wolności. Podczas jarmarku świątecznego poznaniacy i poznanianki będą mieli możliwość skosztowania grzanego wina oraz wielu smakołyków.

Rozpoczęły się Dni Poznańskich Kinomanów, które poświęcone są pamięci Marii i Bogdana Kalinowskich. Małżeństwo było największymi miłośnikami kina w Poznaniu. Uczestnicy podczas wydarzeń będą mogli obejrzeć wybrane animacje, dokumenty oraz fabularne filmy pełnometrażowe.

Prace na remontowanym torowisku Poznańskiego Szybkiego Tramwaju są coraz bardziej zaawansowane. Na estakadzie Bogdanki i wiadukcie nad ulicą Poznańską zakończone zostały roboty mostowe. Obecnie trwa układanie szyn na torze prowadzącym w kierunku centrum.

W najbliższych dniach zapowiadane są ujemne temperatury. 43 pługoposypywarki, 21 pługów z piaskarkami i dziesiątki pracowników są gotowe na przyjście zimy. W obecnym sezonie utrzymaniem objętych zostało 874,3 km jezdni oraz 128 km dróg rowerowych.

Co zrobić z potłuczoną szklanką? Gdzie wyrzucić pękniętą doniczkę? Okazuje się, że nie wszystko szkło co się stłucze. Nie każde szklane przedmioty daje się przetworzyć. Jak zatem segregować te odpady?

Już od marca z poznańskiego lotniska będzie można polecieć do bułgarskiego Burgas oraz włoskiego Bari. To kolejne - po Weronie - nowe kierunki, jakie linie lotnicze proponują pasażerom startującym z Ławicy.

17 listopada to Światowy Dzień Wcześniaka. Z tej okazji Poznań rozbłyśnie fioletem - kolorem przedwcześnie urodzonych dzieci. Podświetlone zostaną budynki w całym mieście - m.in. fontanna na placu Wolności oraz siedziba Centrum Inicjatyw Rodzinnych. 

Urodzinowy tort zjedzą goście planetoidy 1572 - Posnania, która w najbliższy piątek "będzie świętować" w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. To jedyna jak do tej pory planetoida odkryta w stolicy  Wielkopolski. Do wspólnej zabawy naukowcy z obserwatorium zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Projekt budżetu Poznania na 2023 rok jest już gotowy. Stolica Wielkopolski stanęła przed olbrzymim wyzwaniem - galopująca inflacja, wojna w Ukrainie i wprowadzone przez rząd liczne zmiany w rozliczaniu podatków znacząco wpłynęły na jej kondycję finansową. Mimo to Miasto będzie w przyszłym roku chronić zaplanowane inwestycje i dbać o możliwość rozwoju. 

Ul. Kolejowa przechodzi metamorfozę. Nowa nawierzchnia pojawi się na jezdni i chodnikach. Przybędzie również zieleni. Na całej długości ulicy  posadzonych zostanie ponad 50 drzew.

Znani są już laureaci i wyróżnieni w miejskim konkursie na najlepsze aranżacje przydomowych ogródków, balkonów, zieleńców i elewacji. Podczas 29. edycji uhonorowano niemal 30 osób i instytucji. W środę odbyła się uroczysta gala, podczas której statuetki wręczył im Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. 

Po raz pierwszy tradycyjny świąteczny jarmark odbędzie się w aż czterech miejscach. Moc atrakcji w tym roku czekać będzie na mieszkańców stolicy Wielkopolski i turystów na placach: Kolegiackim i Wolności, rynku Łazarskim, a także Międzynarodowych Targach Poznańskich. Pierwsze wydarzenia już 18 listopada.

Warsztaty języka migowego, spotkania integracyjne, wykłady, podcasty, pokaz filmowy, a także okazja do bezpłatnych badań profilaktycznych - to wszystko od 16 do 30 listopada czekać będzie na mieszkańców stolicy Wielkopolski. 

Urząd Miasta Poznania oraz miejskie jednostki organizacyjne poszukują pracowników. Łącznie do obsadzenia czeka niemal 40 stanowisk. 

Zarząd Transportu Miejskiego kontynuuje akcję "Warto jeździć  bezpiecznie". Tym razem zwraca uwagę na to, jak ważne jest, by piesi byli widoczni - zwłaszcza ci, którzy właśnie wysiedli z tramwaju czy autobusu. Mogą to zrobić w prosty sposób - nosząc element odblaskowy. W ramach akcji będzie można otrzymać w Punktach Obsługi Klienta ZTM odblaskową opaskę.

Każdy może sprawdzić, jakimi inwestycjami zajmuje się spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. Na stronie internetowej pim.poznan.pl zamieszczona została mapa Poznania, na której zaznaczone są ulice, trasy tramwajowe i budynki powierzone do realizacji spółce.

Do końca tego roku wszystkie książki kultowej "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz ukażą się w formie e-booków oraz audiobooków - nagrywanych przez samą autorkę. Wyłączność na wydanie całej serii w formatach elektronicznych uzyskała poznańska firma Legimi, która we współpracy z Miastem Poznań będzie popularyzować słynny cykl. 

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji otwierają pierwszy w Poznaniu kort do padla. Chętni do spróbowania swoich sił w grze, której popularność rośnie w całej Europie, mogą od wtorku 15 listopada korzystać z obiektu na osiedlu Piastowskim 106 A nad Wartą.

Rusza kolejna edycja Stypendium Miasta Poznania dla zawodników za wybitne osiągnięcia sportowe w kategorii seniora. Kandydatów zgłaszać mogą poznańskie kluby sportowe, fundacje, stowarzyszenia i związki kultury fizycznej. Termin upływa 5 grudnia. 

W stolicy Wielkopolski powstały kolejne wybiegi dla psów. Są to ogrodzone tereny przy ul. Piastowskiej, nad wildeckim odcinkiem Warty, przy ul. Jeżyckiej oraz w rejonie ul. Dąbrowskiego i Starogardzkiej. Obiekty otwarte są całodobowo przez 365 dni w roku. 

Trwają prace na odcinku ul. Św. Marcin między ul. Gwarną a mostem Uniwersyteckim wraz z fragmentem ul. Towarowej i skrzyżowaniem z al. Niepodległości. Ze względu na postęp robót konieczne są zmiany w organizacji ruchu, których wprowadzenie planowane jest na wtorek, 15 listopada.

Centrum Kultury Zamek zaprasza w każdy wtorek i czwartek na pokazy filmowe dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie produkcje wyświetlane są z audiodeskrypcją, napisami w języku polskim, a w czwartkowe seanse dodatkowe są tłumaczone na polski język migowy.

Zgodnie z zapowiedziami, w połowie listopada rozpoczną się prace związane z przebudową ul. Kantaka w ramach Programu Centrum. W najbliższym czasie pierwsze roboty będą toczyć się również w obrębie węzła rozjazdowego przy Okrąglaku.

Liczba wyników na stronie
30