Zakończono przebudowę ulicy Trzemeszeńskiej na osiedlu Warszawskim. Prace były prowadzone na odcinku od ul. Toruńskiej do Gąsawskiej. To jedna z ulic o dużym znaczeniu dla lokalnej społeczności.

W miejsce asfaltu posadzone zostaną drzewa i inne rośliny odporne na zmiany klimatu. Pojawią się naturalne place zabaw i ogrody deszczowe. Tak zmieni się w najbliższym czasie sąsiedztwo dziewięciu poznańskich szkół. Dzieci i młodzież zyskają przestrzeń rekreacji, w której będą mogli wypocząć wśród zieleni. Odbruki w różnych częściach Poznania mają też inne zalety - lepsza retencja wód opadowych czy zmniejszenie efektu miejskiej wyspy ciepła.

Kierowcy jadący ul. Hetmańską, między rondami Starołęka i Żegrze, wkrótce przejadą wyremontowaną częścią wiaduktu nad ul. Wagrowską. Prace budowlane przeniosą się na nitkę południową, po której do tej pory odbywał się przejazd w obu kierunkach. Oznacza to zmiany - w nocy z 7 na 8 lutego to nitka północna przejmie cały ruch.

Jak język wpływa na naszą tożsamość? Dlaczego feminatywy wzbudzają tyle kontrowersji? O tym już wkrótce w Poznaniu rozmawiać będą: językoznawca prof. Jan Miodek, Anna Tess-Gołębiowska-Kmieciak z "Rady Języka Neutralnego" i prof. Tomasz Wicherkiewicz z UAM. Wstęp na debatę jest bezpłatny. Wejściówki można odbierać od środy, 5 lutego.

11 par odebrało w urzędzie miasta Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie z rąk Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania. Uroczystości towarzyszył krótki koncert fortepianowy oraz wspólnie odśpiewane "Sto lat!"

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych organizuje premierową aukcję najmu lokali użytkowych w 2025 roku. W walentynki, 14 lutego będzie można wylicytować 10 miejskich nieruchomości.

Liczba wyników na stronie
10