Na przebudowanej ul. Kolejowej trwają odbiory techniczne i ostatnie prace wykończeniowe. W środę, 29 listopada, wraca stała organizacja ruchu. Tak jak przed przebudową, na całej długości ulicy możliwy będzie ruch w obu kierunkach.

Coraz bliżej otwarcia zmodernizowanych torowisk w centrum Poznania. Prace remontowe są na finiszu. Jednak zanim tramwaje znów pojadą z ulicy Święty Marcin przez Aleje Marcinkowskiego oraz ulicami 27 Grudnia i Gwarną, konieczne jest przyłączenie i przetestowanie sieci trakcyjnej.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych organizuje ostatnią w tym roku aukcję najmu lokali użytkowych. Odbędzie się ona w środę, 6 grudnia, o 12:00. Do dyspozycji przedsiębiorców będzie 9 miejskich przestrzeni.

Na gruntownie przebudowaną trasę kórnicką wjechały pierwsze tramwaje - to testy nowej infrastruktury. Wkrótce pasażerowie będą mogli korzystać nie tylko z trasy od ul. Jana Pawła II w stronę Franowa, ale także z tych w centrum miasta. Wcześniej jednak konieczne będą zmiany w kursowaniu tramwajów, by przygotować układ komunikacyjny do wznowienia docelowego ruchu.

Dzięki budowie drogi pod torami kolejowymi wzdłuż ul. Grunwaldzkiej skrócił  się średni czas przejazdu w tym miejscu. W najbliższych dniach w rejonie węzła Grunwaldzka wykonane zostaną kolejne prace związane z poprawą działania sygnalizacji świetlnej. Z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu, zwłaszcza pieszych, nie ma możliwości jej wyłączenia.

Zbliżają się Mikołajki - z tej okazji MPK Poznań przygotowało dla fanów Maltanki niespodziankę. W najbliższą niedzielę, 3 grudnia, będzie można wybrać się na przejażdżkę kolejką. Specjalnie na ten dzień przygotowany został skład ogrzewanych wagonów: na trasę wyjedzie "ryjek" z "kowbojką".

W Poznaniu powstaje drugi już sad miejski. To zarówno enklawa dla ptaków i owadów, jak i miejsce odpoczynku dla ludzi. Drzewa owocowe dostarczą cienia w upalne dni, pięknie zakwitną na wiosnę, ciesząc wzrok, a zwierzęta znajdą tam pożywienie i miejsce do życia. W poniedziałek, 27 listopada odbyło się uroczyste sadzenie drzew m.in. przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 17.

Po "Księciu Szaranku" i "Misiu Szpeniolku" nadszedł czas na kolejną książkę "po naszymu". "Dómek Szpeniolka", czyli drugą część znanej opowieści o Kubusiu Puchatku przetłumaczył na gwarę poznańską jej znawca i popularyzator, Juliusz Kubel.

Magnetofony, wzmacniacze, wieże, głośniki i radia wyprodukowane pod marką Unitry - to wszystko można oglądać w nowym miejscu - w muzeum przy ul. Bronowej 3. W sobotę każdy będzie mógł na własne oczy zobaczyć kultowy sprzęt.

Ceramika, biżuteria, rękodzieło, ubrania - w najbliższy weekend na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można znaleźć najlepsze upominki dla bliskich. W piątek startuje Festiwal Prezentów.

W nadchodzący weekend na mieszkańców Poznania czeka wiele interesujących wydarzeń. Najlepsze chóry będą rywalizować o Grand Prix Polskiej Chóralistyki. Miłośnicy kina mogą wziąć udział w festiwalach filmowych takich jak Przegląd Nowego Kina Rumuńskiego czy "Ale Kino!". Nie zabraknie również atrakcji w Bramie Poznania czy Centrum Kultury Zamek.

Dzięki akcji Syty_POZnań do organizacji charytatywnych trafiło już kilkaset kilogramów żywności z długą datą ważności. Przygotowano też niemal tysiąc posiłków dla potrzebujących mieszkańców stolicy Wielkopolski. Szkoły i przedszkola mogą nadal dołączać do zbiórki. 

Na osiedlu Tysiąclecia powstał kompleks rekreacyjno-sportowy. Mieszkańcy mogą korzystać m.in. z nowego boiska, placu zabaw, a także siłowni zewnętrznej. Miejsce wzbogaciła także nowa zieleń. 

Rozpoczęły się prace przy budowie chodnika po południowej stronie ulicy Roberta Kocha na Świerczewie. Roboty będą prowadzone na odcinku od ulicy Orkana do Witaszka.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozszerza akcję mającą na celu zabezpieczenie mieszkańców miejskich lokali. Dla najemców przygotowano czujniki dymu, które można odebrać w Punktach Obsługi Klienta.

Urząd Miasta Poznania dołączył do grona instytucji, które podpisały "Deklarację prostego języka". Oznacza to, że jego przedstawiciele będą nadal dążyć do prostej komunikacji i zachowywać standardy językowe. 

Wagon doczepny S2D - tak zwany Duży Szczeciniak - powraca po remoncie na poznańskie torowiska. W najbliższą niedzielę będzie można go zobaczyć w trakcie parady organizowanej z okazji 125-lecia tramwaju elektrycznego w stolicy Wielkopolski, a później podczas prezentacji taboru w zajezdni Madalińskiego.

Można już poruszać się po wyremontowanej nawierzchni jezdni i chodnika na ul. Reymonta. Prace przeprowadzone były na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chociszewskiego.

Nadchodzi 41. edycja Międzynarodowego Festiwalu Młodego Widza "Ale Kino!". Od 26 listopada przez ponad tydzień - do 3 grudnia - będzie można obejrzeć ponad 40 produkcji dla dzieci i młodzieży.

W tym roku powstało niemal 30 miejsc sprzyjających aktywności fizycznej - placów zabaw, siłowni zewnętrznych czy boisk. Wiele z nich przeszło także modernizację. Inwestycje te mają na celu przede wszystkim poprawić jakość życia mieszkańców, podnosząc m.in. ich aktywność fizyczną. 

Krakowskie MPK wyremontowało historyczny wagon - tak zwany "Duży Szczeciniak". Wkrótce wróci on do Poznania i w przyszłości będzie wykorzystywany m.in. na liniach turystycznych. Tym, co wyróżnia ten pojazd sprzed prawie 100 lat, jest część niskopodłogowa.

Budynek urzędu miasta przy placu Kolegiackim podświetli się dziś na czerwono. Powodem jest obchodzony 22 listopada Międzynarodowy Dzień 22q11. Pod tą nietypową nazwą kryje się rzadkie zaburzenie genetyczne.

Specjaliści z Oddziału Chirurgii Ogólnej, Laparoskopowej i Endokrynologicznej miejskiego szpitala J. Strusia przeprowadzili pierwsze trzy operacje rękawowej resekcji żołądka - w ramach chirurgicznego leczenia otyłości. Tym samym placówka stała się drugim w Poznaniu ośrodkiem, zajmującym się kompleksowym i refundowanym przez NFZ leczeniem pacjentów bariatrycznych.

Liczba wyników na stronie
30