Ostatnie dni roku to także ostatnia chwila, by obniżyć swój podatek - można to zrobić na przykład wpłacając darowiznę jednej z poznańskich organizacji pożytku publicznego. W 2025 r. warto rozliczyć PIT w Poznaniu. Dzięki temu można liczyć na wiele zniżek - wśród nich jest m.in. tańsze parkowanie i przejazdy komunikacją miejską. 

W niedzielę, 29 grudnia na rynku Łazarskim odbędzie się "PreSylwester". Podczas niego, za sprawą przygotowanych atrakcji, będzie można poczuć klimat sylwestrowej zabawy.

Jak co roku główne uroczystości z okazji rocznicy zwycięskiego zrywu odbyły się przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Wcześniej przedstawiciele m.in. władz miasta, powiatu i województwa złożyli kwiaty na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan oraz pod tablicami pamiątkowymi bohaterów.

Boże Narodzenie to czas rodzinnych spotkań i wspólnego świętowania. W ferworze przygotowań warto pamiętać o ekologii. Święta mogą być bardziej przyjazne dla środowiska, jeśli świadomie podejdzie się do kwestii odpadów. Warto zadbać o ich selektywną zbiórkę, ponowne wykorzystanie materiałów czy unikać marnowania jedzenia.

W sobotę, 28 grudnia odbędzie się wyjątkowe widowisko poświęcone bohaterom Powstania Warszawskiego związanym z Poznaniem i Wielkopolską. "Roybry44" to wydarzenie łączące projekcje multimedialne, taniec oraz mocne brzmienia muzyczne.

W piątek, 27 grudnia o godz. 19:00, po raz kolejny w wyjątkowy sposób uczczona zostanie rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. "Śpiewanki powstańcze" to koncert, który połączy mieszkańców Poznania i Wielkopolski dźwiękami pamięci o zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim. 

W piątek, 27 grudnia minie dokładnie 106 lat od dnia, w którym wybuchło Powstanie Wielkopolskie. Z tej okazji na poznaniaków i poznanianki czeka wiele okazji do świętowania. Poza udziałem w oficjalnych uroczystościach można będzie obejrzeć inscenizację wjazdu Ignacego Jana Paderewskiego, wziąć udział w biegu i grze historycznej, a także odwiedzić muzeum poświęcone temu patriotycznemu zrywowi. 

Pyszne pierogi, barszcz, tradycyjne ciasta - po uroczystej wigilijnej kolacji czasami na stole zostaje zbyt dużo niezjedzonej żywności. Co zrobić z jedzeniem po świętach? Nie trzeba go wyrzucać - w Poznaniu są miejsca, do których można je przekazać i podzielić się z potrzebującymi.

Jak zwykle 24 grudnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich stanęły stoły, a na nich - świąteczne potrawy. Zasiadło przy nich ok. 1200 osób. W organizowanej przez Caritas Wigilii wziął udział także Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Niespodziewana wysoka gorączka, ostre zatrucie pokarmowe, nagły ból zęba - czasami trudno przewidzieć, kiedy będzie potrzebna pomoc specjalisty. Gdzie znaleźć w Poznaniu lekarza i dentystę w święta?

Święta coraz bliżej, a już w najbliższy weekend będzie okazja, by poczuć ich atmosferę. Od piątku, 20 grudnia, na Międzynarodowych Targach Poznańskich zabrzmią świąteczne piosenki. 

Liczba wyników na stronie
20