Setki osób wzięły udział w śniadaniu wielkanocnym w Jadłodajni prowadzonej przez poznańskie elżbietanki. W spotkaniu uczestniczył również Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta. 

Pomiędzy przystankiem PST Słowiańska a parkiem im. Adama Wodziczki będzie można wygodnie przejechać rowerem. Nowa trasa powstanie wzdłuż torów tramwajowych. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie dokonała otwarcia ofert w przetargu, którego celem jest wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.

Tegoroczne uroczystości inaugurujące Miesiąc Pamięci Narodowej odbędą się w środę, 3  kwietnia o godz. 12:00. Kwiaty zostaną złożone w Forcie VII. Tym razem centralną postacią obchodów została Marianna Marszałkowska-Kaniewska, w czasie okupacji zaangażowana w działalność konspiracyjną.

Osoby, które chcą aktywnie spędzić czas ze swoim pupilem, mogą wziąć udział w ciekawym wydarzeniu. W sobotę, 6 kwietnia nad Jeziorem Strzeszyńskim odbędzie się "Dogtrekking Wuchta Łap", czyli bieg na orientację skierowany do psów i ich właścicieli. 

Poznań przeznaczy ponad 30,3 mln zł na dofinansowanie kosztów opieki nad dziećmi w niepublicznych żłobkach w kolejnych latach. Pojawi się też nowość - organizowane będą bezpłatne dyżury psychologa, fizjoterapeuty, neurologopedy i innych specjalistów, z których korzystać będą mogły również maluchy nieuczęszczające do żłobków. 

Do stolicy Wielkopolski przyjechali wybitni zawodnicy, trenerzy i specjaliści, by razem porozmawiać o rozwoju różnych dyscyplin w regionie. Wszystko to w ramach III edycji Forum Poznańskiego Sportu. W tym roku głównym tematem dyskusji są Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, w których biorą udział poznańscy sportowcy.

W okresie Wielkanocy komunikacja miejska, ale również podmiejska będzie funkcjonowała według zmienionego rozkładu. Będzie on obowiązywał od Wielkiego Czwartku (28 marca) do wtorku (2 kwietnia). Dodatkowo w nocy z 30 na 31 marca (Wielka Sobota/Niedziela Wielkanocna) nastąpi zmiana czasu na letni (przestawiamy zegarki z godz. 2:00 na 3:00), przez co z dodatkowymi korektami będzie funkcjonowała komunikacja nocna.

Można wygrać 90 dni darmowej komunikacji.  Jak? Wystarczy wymyślić ciekawe hasło dla Miasta Poznania, promujące neutralność klimatyczną lub zmniejszenie śladu węglowego i emisji CO2. Konkurs trwa do 17 maja.

Zakończyła się rozbudowa ponaddwustumetrowego odcinka ulicy, będącej przedłużeniem ul. Wańkowicza na Strzeszynie - od ronda do ul. M. Cegłowskiej. Dzięki inwestycji poprawiły się zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów oraz zmotoryzowanych.

Miasto i Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego 15 kwietnia rozpoczną nabór wniosków do drugiego etapu programu mieszkaniowego "POZnań - i zamieszkaj". Zainteresowani będą mogli ubiegać się o najem jednego z 353 komfortowych lokali wykończonych pod klucz, które powstają na Strzeszynie. Nabór wniosków potrwa do końca maja.

Sezon kąpielowy wystartuje 15 czerwca i potrwa do 31 sierpnia. Do dyspozycji poznaniaków i turystów będą cztery kąpieliska. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, wyłączone z użytku będzie to na Jeziorze Maltańskim. Powodem takiej decyzji są często występujące tam zakwity sinic.

Miejscy radni przyjęli nowe zasady Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2025. Z ważniejszych zmian wprowadzona zostanie weryfikacja głosujących z użyciem numeru PESEL (podać będzie trzeba 4 ostatnie cyfry). Zwiększy się także kwota. Do wydania będzie aż 28 milionów złotych, czyli prawie 1,5 mln więcej niż rok temu. 

Stara Rzeźnia i okoliczne tereny zyskały miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. To cenna, historyczna część miasta, która będzie mogła zostać zrewitalizowana. Teren po dawnych zakładach rzeźniczych ma szansę stać się wielofunkcyjnym obszarem z miejscami do pracy i mieszkaniami.  W sąsiedztwie zaplanowano także nowy park miejski.

Poznań oficjalnie zdobył tytuł Lidera Rankingu Samorządów redakcji "Rzeczpospolitej". Stolica Wielkopolski została też doceniona za gospodarkę odpadami - Miasto dostało nagrodę w kategorii "Zielona inwestycja".

Poznań po raz kolejny zdobył miano "Samorządu przyjaznego kobietom". Wyróżnienie wręczono podczas IV Ogólnopolskiego Forum Rad Kobiet w Piasecznie. Organizatorzy docenili liczne działania Miasta na rzecz poznanianek. 

Zbliża się budowa nowoczesnej pływalni przy ul. Taborowej. Stanie ona w miejscu starej hali, zamkniętej przed laty ze względu na zły stan techniczny. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie otworzyła oferty nadesłane w postępowaniu przetargowym, którego celem jest wyłonienie wykonawcy prac budowlanych.

Tylko do 2 kwietnia każdy, kto chce mieć wpływ na swoje najbliższe otoczenie, może zgłosić swoją kandydaturę w wyborach do rad osiedli. Ich członkowie w porozumieniu z mieszkańcami i Miastem, mogą decydować o powstaniu nowych terenów zieleni, miejsc rekreacji czy remontach i budowach dróg.

Na Wildzie przybyło zieleni. W pierwszy wiosenny weekend poznanianki i poznaniacy posadzili tam nowe drzewa. Zieleń pojawiła się u zbiegu ulic Traugutta i Dolna Wilda. Wcześniej teren ten został obsadzony łąką kwietną. 

Teren u zbiegu ulic Potockiej i Kolejowej nosi imię dziennikarza radiowego, popularyzatora gwary poznańskiej Jacka Hałasika. W sobotę skwer został oficjalnie otwarty. Znajduje się on na Łazarzu, z którym radiowiec był związany.

Tablica upamiętniająca Rogera Sławskiego, poznaniaka, naczelnego architekta Powszechnej Wystawy Krajowej została odsłonięta na ścianie kamienicy, w której mieszkał po wojnie.

Liczba wyników na stronie
30