W czwartek, 10 listopada, będzie można kupić kolejne zegarki, jakie wyprzedaje Biuro Rzeczy Znalezionych Miasta Poznania. Przedmioty wystawione na aukcji w ubiegłym tygodniu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem - 47 sztuk zostało sprzedanych w jeden dzień. 

XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu w niecodzienny sposób obchodzi 50-lecie szkoły. Jubileusz rozpoczęto od posadzenia 50 drzew w parku Wodziczki oraz Sołackim. Jedno z nich posadził Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Poznań wspiera osoby, które potrzebują pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej. Z bezpłatnych konsultacji i porad specjalistów mogą korzystać uczniowie poznańskich szkół, seniorzy, a nawet całe rodziny.

Prezydent Miasta Poznania ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów publicznych placówek oświatowych. Oferty składać można w Wydziale Oświaty urzędu miasta.

Jest to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego XII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu. W zamyśle projekt ma otwierać jubileuszowy rok obchodów 50-lecia istnienia "Dwunastki". 8 listopada w parku im. Adama Wodziczki odbędzie się uroczystość sadzenia drzew.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Poznaniu wydał decyzję o wyznaczeniu ogniska wścieklizny w rejonie ulicy Maciejewskiego. Chorobę wykryto u nietoperza. Na objętym restrykcjami terenie właściciele czworonogów powinni pamiętać m.in. o wyprowadzaniu ich w kagańcu i na smyczy.

Pierwszy z dwóch wiaduktów kolejowych w rejonie ul. Grunwaldzkiej jest już gotowy. 7 listopada przełożony został na niego ruch pociągów jeżdżących na szlaku Poznań Górczyn - Palędzie. Równolegle wyłączony z ruchu został drugi tor, a pasażerowie mogą korzystać z peronu po stronie Poznania.

Poznaniacy posadzili ponad 700 sadzonek drzew i krzewów. Dzięki temu na Wildzie powstał las kieszonkowy finansowany z budżetu miasta. W wydarzeniu wziął udział Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania. 

Przeciwnikiem Lecha Poznań w 1/16 Ligi Konferencji Europy będzie norweskie FK Bodø/Glimt. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Bodø 16 lutego. Rewanż odbędzie się tydzień później w Poznaniu.

W niedzielę, 6 listopada, Lech Poznań rozegra ostatni mecz w tym roku przed własną publicznością w ekstraklasie. Mecz rozpocznie się o godz. 17:30. Przeciwnikiem będzie Korona Kielce. Warto wybrać się na Bułgarską komunikacją miejską, która zostanie tego dnia wzmocniona zarówno przed, jak i po spotkaniu.

Na granicy Poznania i Plewisk toczą się m.in. prace związane z przebudową sieci infrastruktury podziemnej. Ze względu na postęp budowy nowego węzła przesiadkowego z przejazdem pod torami kolejowymi, konieczne są zmiany organizacji ruchu po stronie Plewisk. Wprowadzone zostaną w poniedziałek, 7 listopada.

Trwa nabór wolontariuszy do programu "Korpus Wsparcia Seniorów". Chętni będą pomagać poznaniakom po 65. roku życia, których stan zdrowia jest zły lub którzy mają trudności z samodzielnym prowadzeniem gospodarstwa domowego. 

W pierwszy tydzień listopada poznaniacy mogą liczyć na wiele atrakcji takich jak: festiwal sztuki audiowizualnej, międzynarodowe wystawy psów rasowych czy też ostatni w tym roku mecz Lecha Poznań na własnym stadionie. Odbędą się również koncerty artystów takich jak m. in.: Gustave, Nene Heroine i Takeshi Asai.

Zakończyły się prace związane z zagospodarowaniem zielenią odbrukowanego chodnika na ul. Kanałowej. Posadzone zostały nowe drzewa oraz ponad 1000 roślin i kwiatów. 

Po wygranej 3:0 z Villarreal CF, zeszłorocznym półfinalistą Ligi Mistrzów, Lech Poznań awansował do dalszej fazy Ligi Konferencji Europy. Powtórzył tym samym wynik z 2008 i 2010 roku, kiedy także zajął miejsce gwarantujące dalszą grę.

W styczniu 2023 r. uruchomiona zostanie nowa trasa - z lotniska Poznań Ławica do miasta Romea i Julii. Rejsy będą odbywać się raz w tygodniu, w soboty.

Ul. Krośniewicka to niedługa ulica na Zielińcu, która jest obecnie nieutwardzona. Wkrótce się to zmieni, bo trwają przygotowania do prac budowlanych, dzięki którym mieszkańcy zyskają wygodny dojazd do swoich domów. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wyłonionym w postępowaniu przetargowym wykonawcą zadania.

Miasto nie będzie handlować węglem, ale mieszkańcy stolicy Wielkopolski nie zostaną bez pomocy. Od środy, 9 listopada, składy węgla będą mogły złożyć do urzędu wnioski, które pozwolą im kupić to paliwo w preferencyjnej cenie. Firma, która jako pierwsza dopełni formalności, będzie mogła następnie taniej sprzedawać opał mieszkańcom Poznania.

W czwartek, 3 listopada, Lech Poznań zagra ostatni mecz w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Przeciwnikiem będzie dotychczas niepokonana drużyna Villarreal CF. Spotkanie rozpocznie się o godz. 21:00. Wokół stadionu zmieni się organizacja ruchu, a na mecz najlepiej dojechać komunikacją miejską, która zostanie wzmocniona. 

Od połowy sierpnia trwają prace w rejonie ul. Glinienko na Morasku. Nieutwardzone drogi zyskują równą nawierzchnię i wygodne chodniki, a także oświetlenie uliczne i kanalizację deszczową.

11 listopada w stolicy Wielkopolski jak co roku połączone zostaną obchody narodowego święta z lokalną tradycją. Tego dnia na poznanianki i poznaniaków czekają koncerty, Kiermasz Świętomarciński, Dzień Kina Polskiego i wiele innych atrakcji.

Blisko 100 piekarni i cukierni z Poznania i Wielkopolski może wypiekać rogale świętomarcińskie. Tylu wytwórców posiada certyfikaty zaświadczające, że ich rogale są zgodne z wszelkimi obowiązującymi ten wyrób normami.

Ten jesienny miesiąc kojarzy się z ponurą pogodą i długimi wieczorami. Pracownicy Biblioteki Raczyńskich starają się przełamać te przekonania i na listopad przygotowali szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z pierwszych poważniejszych decyzji życiowych. W jej podjęciu może pomóc rozmowa z doradcami. 8 listopada odbędzie się spotkanie online, na którym będzie można porozmawiać o szkołach branżowych oraz technikach.

Liczba wyników na stronie
30