Aktualności - archiwym 2014 r.

Serdecznie zapraszamy na V Spotkanie Wigilijne na Śródce - w najbliższy piątek 19 grudnia, początek o g. 17.00 (ul. Filipińska, plac przed Kościołem Św. Małgorzaty).

To tradycyjne już przedsięwzięcie realizowane od kilku lat wspólnie z mieszkańcami Śródki i partnerami lokalnymi.  W trakcie spotkania wigilijnego odbędzie się kiermasz świąteczny, warsztaty, loterie, konkursy, a także występy muzyczne z udziałem śródeckich i zaproszonych artystów

Śródecką wigilię ok. g. 20 zakończy Pokaz Ognia. Ponadto będzie można skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych i różnych przysmaków świątecznych.


Już po raz czwarty na ul. Chwaliszewo pojawiły się iluminacje świąteczne zrealizowane w ramach Miejskiego Programu Rewitalizacji -  chcielibyśmy niezmiennie podkreślić szczególne znaczenie Chwaliszewa jako cennego obszaru integrującego Śródkę i Ostrów Tumski ze Starym Miastem. Serdecznie zapraszamy na wieczorne przechadzki wzdłuż ul. Chwaliszewo!


5 grudnia 2014 r. zmarł nasz Kolega, Tadeusz Osyra. Był etnografem, wieloletnim kustoszem (ponad 27 lat) Muzeum Ziemi Średzkiej "Dwór w Koszutach" oraz autorem wielu opracowań naukowych i popularno - naukowych. Dla nas był przede wszystkim Śródczaninem i Poznaniakiem, znawcą i pasjonatem historii oraz człowiekiem wrażliwym w sprawach obywatelskich. Z pewnością, z tego powodu, z troski o dobro miasta i Śródki wstąpił do poznańskiego Oddziału Stowarzyszenia "Forum Rewitalizacji", w którym został wybrany przewodniczącym Komisji Rewizyjnej. Rozmowy z Tadeuszem na tematy rewitalizacyjne i śródeckie były dla nas zawsze inspirujące i sprawiały nam wielką przyjemność. Jeszcze nie tak dawno bo w 2011 r., przy jego współautorstwie powstał interesujący, w treści i formie, przewodnik pt. Śródka, od osady targowej i lokacji do rewitalizacji". Ta sympatyczna publikacja niech nam Go jak najczęściej przypomina. Tadeuszu, pozostajesz w naszej dobrej pamięci.


W ramach cyklu imprez artystycznych  "Pośrodku Śródki" 2014, który jest organizowany przez Stowarzyszenie Puenta zapraszamy na happening "Śródeckie Anioły" 12 grudnia br. o godz. 12:00 na placu przed kościołem św. Małgorzaty. Zwyczajem ubiegłorocznym na Śródce pojawią się artystyczne anioły, których inwazja przedświąteczna jest zaplanowana na każdy plac, skwer, most Śródki i Ostrowa Tumskiego.


22 listopada br. w Bramie Poznania, Urząd Miasta Poznania w ramach projektu Wspólna, nie znaczy niczyja zorganizował warsztaty dla lokalnych społeczności działających na obszarach objętych Miejskim Programem Rewitalizacji i Programem dla Śródmieścia: Śródki, Chwaliszewa, ul. Gołębiej - Wrocławskiej, ul. Św. Marcin i Jeżyc. Celem warsztatów było umożliwienie jego uczestnikom: poznania się, wymiany doświadczeń oraz stworzenia podstaw zawiązywania koalicji społecznych na rzecz rewitalizacji.


DESIGN THINKING WEEK 2014

W dniu 24 października na Politechnice Poznańskiej dla czterdziestu studentów IV i V roku oraz doktorantów Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Akademii Sztuk Pięknych zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty design thinkinking. Studenci i doktoranci czterech wyższych uczelni w Poznaniu zmierzą się z wyznaczonym przez Miasto Poznań wyzwaniem. Jednym z tematów podjętych na warsztatach będzie problem połączenia Chwaliszewa z Ostrowem Tumskim.

KONTAKT I ZAPISY:
Rejestracja: dostępnych jest 10 miejsc dla studentów IV i V roku każdej z uczelni: PP, UAM, UEP i UA.
Uwaga! Liczy się kolejność zgłoszeń.
Formularz rejestracyjny  http://goo.gl/kRfQep


Zapraszamy na warsztaty edukacyjne na temat przestrzeni publicznej dla seniorów w ramach projektu wspólna nie znaczy niczyja

21-22 października 2014 roku w godzinach 10:00-14:00 pl. Kolegiacki 17, sala Błękitna zapraszamy wszytkich chętnych seniorów którym nie jest obojętna przestrzeń publiczna na warsztaty  pt.:Jak uzytkować i kształtować przestrzeń publiczną?

Wszystkich chętnych do udziału zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego !

Paulina Jóźwiak, e-mail: paulina_jozwiak@um.poznan.pl, tel. (61) 8785 680


Zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu na projekt koncepcyjny dotyczący zagospodarowania przestrzeni ujętej w Miejskim Programie Rewitalizacji organizowanego w ramach Programu dla Śródmieścia" "Miejskiego Programu Rewitalizacji" oraz programu "Akademicki i naukowy Poznań".

Przedmiotem konkursu są dwa tematy projektowe:

  • Projekt zagospodarowania terenu wraz z projektem poszczególnych detali i elementów zagospodarowania dla obszaru w obrębie ulic: Chwaliszewo - Ostrów Tumski lub
  • projekt zagospodarowania terenu wraz z projektem poszczególnych detali i elementów zagospodarowania oraz projekt architektoniczny budynku lub zespołu budynków mieszkalnych z częścią komercyjną (usługową bądź biurową) dla obszaru w rejonie ulic: Garbary i Wielka.

Szczegółowe wytyczne do wykonania poszczególnych projektów zagospodarowania można uzyskać bezpośrednio w Oddziale Rewitalizacji pok. 416 lub u dydaktyków uczelni które wyraziły chęć wzięcia udziału w konkursie na początku każdego z semestrów. Prace można zgłaszać do 28 lutego 2015r.

Załączniki


Biuro Koordynacji Projektów Urzędu Miasta Poznania zaprasza na otwarcie wystawy Mikrownętrza urbanistyczne -małe miejsca, DUŻY potencjał 30 września 2014 o godz. 13:00 w Śluzie Katedralnej w Bramie Poznania Ostrów Tumski.

Wystawa prezentuje efekt dwutygodniowych interdyscyplinarnych warsztatów odbywających się w ramach realizacji "Programu dla Śródmieścia", "Miejskiego Programu Rewitalizacji" oraz programu "Akademicki i naukowy Poznań".
Wystawa ma na celu zwrócić uwagę na zagadnienie mikrownętrz, które stanowią istotny element przestrzeni Śródmieścia. Mamy nadzieję, że koncepcje przygotowane przez studentów poznańskich uczelni mogą stać się inspiracją do dalszego działania.
Wystawę można oglądać w dniach od 30 września do 31 października  br.


Miasto Poznań przy współpracy z CK Zamek zaprasza na pilotażową edycję "Przechadzek - kino, kawiarnia i spacer..." organizowaną w ramach Miejskiego Programu Rewitalizacji na ul. Św. Marcin.

Wraz z przewodnikiem zwiedzimy i lepiej poznamy ul. Św. Marcin. W ramach przechadzek dla uczestników przewidziana jest projekcja filmów w Zamku oraz słodki poczęstunek.
Pierwsza przechadzka odbędzie się w niedzielę 21 września, druga zaś 19 października. Zbiórka przed kościołem p.w. Św. Marcina o godz.12:00.
Serdecznie zapraszamy! Wszystkie przechadzki są bezpłatne!


W dniach od 15 września do 26 września 2014. Odbywać się będą interdyscyplinarne warsztaty "Mikrownętrza urbanistyczne - małe miejsca, duży potencjał"

Warsztaty organizowane są w ramach realizacji "Programu dla Śródmieścia" oraz programu "Akademicki i naukowy Poznań" w Strategii Rozwoju Miasta Poznania do 2030r.
W warsztatach weźmie udział łącznie 50 studentów z Uniwersytetu Artystycznego, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Przyrodniczego
Otwarcie warsztatów 15 września godzina 9:00 Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17, sala S2
Całość zakończy 30 września br. wernisaż w Śluzie Katedralnej w Bramie Poznania, który otworzy miesięczną wystawę prac powstałych podczas warsztatów.

Zapraszamy do udziału! Zostały ostatnie wolne miesjca, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na warsztaty: 61 878 56 80, paulina_jozwiak@um.poznan.pl

Załączniki


DZIEŃ Z ENIGMĄ. W tym roku przypada szereg rocznic związanych ze złamaniem kodu Enigmy. 85 lat temu w Poznaniu rozpoczął się kurs kryptologii. 10 lat później zdradziliśmy tajemnicę aliantom. Aby przypomnieć o tych faktach i dać poznaniakom możliwość poszerzenia wiedzy o tych wydarzeniach w sobotę 6 września odbył się w Poznaniu Dzień z  Enigmą.


"Przyjedź do śródmieścia. Poznaj lokalnych przedsiębiorców" - Stowarzyszenie Ulepsz Poznań w ramach Miejskiego Programu Rewitalizacji oraz Rocznego Programu Współpracy Miasta Poznania z Organizacjami Pozarządowymi otrzymało grant Prezydenta Miasta Poznania na realizację akcji promującej lokalnych przedsiębiorców działających w obszarze ul. Wrocławskiej, ul. Gołębiej oraz Chwaliszewa i Śródki.
Każdy kto odwiedzi przedsiębiorców biorących udział w projekcie otrzyma pieczątkę na specjalnym kuponie, który zarazem uprawnia do 10% zniżki i niespodzianki. Po zebraniu wszystkich 20 pieczątek można otrzymać torbę z logo akcji. Pieczątki należy zebrać do 15 listopada br. Kupony oraz mapki z listą przedsiębiorców biorących udział w projekcie można odebrać w CIM-ie oraz u każdego z przedsiębiorców.

Załączniki


16 sierpnia w ramach Festiwalu Dobrego Smaku.na Starym Rynku odbył się V Poznański Bieg Kelnerów. Pierwsi biegli panowie, na dystansie 250 metrów, kolejne biegły Panie na dystansie krótszym bo 150 m ale znacznie trudniejszym bo Panie rywalizowały w szpilkach. Po raz pierwszy do boju stanęli również blogerzy. Zwycięzcy otrzymali tablety, słuchawki, zaproszenia do restauracji, klubów fitness i inne nagrody.


Mobilny Dom Kultury akcja organizowana przez Stowarzyszenie Puenata  to cykl zajęć i koncertów organizowanych od czerwca do października na placu przed kościołem św. Małgorzaty a także zajęcia cykliczne: zajęcia muzyczne (poniedziałek godz. 16:00), zajęcia plastyczne (czwartek godz. 16:00). Ponadto w ramach akcji zapraszamy na: grę miejską "Detektywi nocą" 5 września, Dzień sąsiada 27 września oraz Koncert na Starą Kamienicę 1 października br.


Wymienialania na Śródce  to otwarta przestrzeń umożliwiająca wymianę w każdym znaczeniu tego słowa. Jeśli masz ochotę spędzić czas w miłym towarzystwie to ZAPRASZAMY! Wymienialania odbywa się od lipca do grudnia od poniedziałku do piątku w godzinach od 17:00 do 20:00 na terenie Miejskiego Ośrodku Sportowego przy ul. Gdyńskiej 1. W tym zajęcia cykliczne takie jak: zajęcia kulinarne (poniedziałek godz. 17:00, Nordic walking (wtorek 18:00), gimnastyka dla seniora (środa godz. 16:00) 29 sierpnia o godz. 16:00 zapraszamy na Grill kończący wakację!


Zapraszamy na Śródkę na cykl imprez artystycznych  "Pośrodku Śródki" 2014, który jest organizowany przez Stowarzyszenie Puenta ora od wiosny do zimy tak aby zachęcić  wszystkich Państwa do częstszych wizyt na Śródce i Ostrowie Tumskim. W ramach akcji odbyły się już: "Koncert dla ziemi" na moście Biskupa Jordana oraz Koncerty Śródeckie w Kościele św. Małgorzaty ale przed nami nadal jeszcze "Śródeckie Anioły" happening 12 grudnia br. o godz. 12:00 na placu przed kościołem św. Małgorzaty oraz V spotkanie Wigilijne na Śródce 19 grudnia o godz. 17:00 także na placu przed kościołem św. Małgorzaty
Serdecznie zapraszamy!


Odmień swoje podwórko 2014 - Jeżyce.

06 i 07 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr. 36 przy ul. Słowackiego 54 w ramach Miejskiego Programu Rewitalizacji odbyły się  warsztaty projektowe na których mieszkańcy kamienic położonych w rejonie ul. Szamarzewskiego, mogli wspólnie z ekspertami i specjalistami stworzyć projekty zagospodarowania swoich podwórek. Mieszkańcom w projektowaniu pomagali i służyli radą przedstawiciele: Wydziału Ochrony Środowiska, Zarządu Zieleni Miejskiej, Uniwersytetu Artystycznego, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Politechniki Poznańskiej.
Termin organizacji etapu terenowego ustalony zostanie po konsultacji z uczestnikami.


Serdecznie zapraszamy na kolejny cykl imprez artystycznych na Śródce pt. "W środku Śródki", organizowany przez Fundację Edukacyjno-Artystyczną PUENTA. Od 29 czerwca do 7 września 2014 r., co drugą niedzielę o godz. 13:15 zapraszamy na Most Biskupa Jordana na imprezę pt. "A w niedzielę po sumie na moście", który przez 6 niedziel, na dwie godziny zmieniać się będzie w letnią kawiarnię, salon muzyczny, scenę teatralną czy pracownie malarskie i fotograficzne. Kolejne spotkanie na moście już 27 lipca!

Projekt "W środku Śródki" został nagrodzony 3 nagrodą ex aequo w konkursie "Centrum Warte Poznania" i jest finansowany przez Miasto Poznań. Realizowany jest od czerwca do października 2014 r. w ramach partnerstwa na rzecz Śródki. Kalendarium wszystkich wydarzeń projektu "W środku Śródki" zamieszczamy poniżej.

Załączniki


13 lipca 2014 r. zapraszamy na kolejną Przechadzkę - kino, kawiarnia i spacer... tym razem po Jeżycach

Miejsce zbiórki: godz. 11:00 przy bramie głównej Starego ZOO przy ul. Zwierzynieckiej.

Przechadzki organizowane są w ramach realizacji Miejskiego Programu Rewitalizacji dla Poznania i są bezpłatne!

Serdecznie zapraszamy!


4-6 czerwca 2014 r. w Krakowie, w Nowohuckim Centrum Kultury odbył się III Międzynarodowy Kongres Rewitalizacji Miast, a kilka dni później, 9 czerwca w Poznaniu odbyła się Konferencja pt. Poznań - próba bilansu przemian w okresie 10 lat członkostwa w Unii Europejskiej. Przedstawiciel Urzędu Miasta Poznania zapoznał uczestników obu wydarzeń z prezentacją nt. Brama  Poznania w Miejskim Programie Rewitalizacji.

Załączniki


POLSKA PIEKNIEJE 7 EDYCJA KONKURSU - WYRÓŻNIENIE SPECJALNE

Za nietypowe podejście do rewitalizacji, nagrodzono realizowany w Poznaniu projekt pn. Rewitalizacja w budowie - tworzymy zręby rewitalizacji w Polsce. Dotacja w wysokości ok. 649 tys. zł pochodziła z Programu Kapitał Ludzki. Programem rewitalizacji objęto zdegradowane, najstarsze tereny śródmiejskie: Śródkę i Chwaliszewo oraz Jeżyce. Przez prawie półtora roku, 730 mieszkańców uczestniczyło w dziewięciu różnego rodzaju inicjatywach, takich jak: Biura Mieszkańców, Koalicje Lokalne, Uniwersytet Alternatywny. Podnosili oni również swoje kwalifikacje poprzez udział w warsztatach architektonicznych i szkoleniach zawodowych.


Stowarzyszenie Forum Rewitalizacji w partnerstwie z Miastem Poznań oraz Wydziałem Architektury Politechniki Poznańskiej realizują projekt edukacyjno-kulturalny "Wspólna, nie znaczy niczyja - edukacja i kultura na rzecz przestrzeni publicznej". W ramach festiwalu Design Days Poznań 3-6 czerwca zostaną przeprowadzone pierwsze pilotażowe warsztaty dotyczące przestrzeni publicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia prowadzone będą na podstawie materiałów edukacyjnych przygotowanych przez specjalistę dydaktyka we współpracy z ekspertem do spraw przestrzeni publicznej - architektem urbanistą.


Przyjedź do Śródmieścia...Poznaj lokalnych przedsiębiorców. Projekt wspierania drobnego handlu i usług w Śródmieściu.

5-6 czerwca 2014 r. w godz. 8.30-11.30 zapraszamy właścicieli punktów handlowo-usługowych, którzy prowadzą działalność na obszarze Śródki - Ostrowa Tumskiego - Chwaliszewa oraz ulic Gołębia i Wrocławska do udziału w warsztatach. Przedsiębiorcy pod okiem specjalisty, wypracują wspólną ofertę działań promocyjnych, która zostanie wdrożona i wzbogacona o dodatkowe działania wspierające, takie jak: mapa handlowo- usługowych tras tematycznych, czy prezentacja przedsiębiorców uczestniczących w projekcie na stronie www.fyrtel.org oraz film promocyjny.

Załączniki


w dniach 4-5 czerwca, w ramach projektu edukacyjno-kulturalnego na temat przestrzeni publicznej "Wspólna, nie znaczy niczyja"przeprowadzone zostaną warsztaty przygotowujące nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Kluczowym zagadnieniem poruszanym na tych warsztatach będzie tematyka przestrzeni publicznej i jej rola w funkcjonowaniu miasta. Warsztaty poprowadzi architekt i socjolog, Monika Komorowska. Odbędą się w Pawilonie Nowa Gazownia na Starym Korycie Warty
w Poznaniu.


Odmień swoje podwórko 2014. Wspólnie zmieniamy Poznań!
Stwórz profesjonalny projekt swojego podwórka pod okiem ekspertów! Weź udział w zazielenianiu podwórek w twoim mieście! 6 i 7 czerwca zapraszamy na warsztaty mieszkańców  kamienic przy ul. Szamarzewskiego. Aby podwórko mogło wziąć udział w warsztatach musi się zgłosić co najmniej 2 Mieszkańców z różnych mieszkań. Nabór trwa do 30 maja br., decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie musi otrzymać pozytywną rekomendację trójosobowego zespołu składającego się z przedstawicieli organizatora i partnerów.

Szczegółowe informacje: tel. 61 878 56 80

Załączniki


Miasto Poznań zaprasza na kolejną edycję "Przechadzek - kino, kawiarnia i spacer..." organizowaną w ramach Miejskiego Programu Rewitalizacji. Przechadzki będą się odbywały od maja do października.

Zapraszamy na spacer ulicami Poznania w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca.

Zaczynamy na Śródce 25 maja br godz.11:00. Serdecznie zapraszamy!

Wszystkie przechadzki są bezpłatne!


21 maja 2014 r. o godz. 18:45 zapraszamy na pierwszy koncert wiosennej edycji Koncertów Śródeckich w Kościele Św. Małgorzaty. Wykonawcami będą uczniowie Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego oraz studenci Akademii Muzycznej: Marika Gryń - obój i Jacek Pupka - organy.
w programie m.in.: Henry Purcell - Marsz Księcia Dani, Sigfrid Karg - Elert - Jesu, meine Freude, Schmuecke dich, o liebe Seele op. 65, Witold Szalonek - Pastorale, Paul Hindemith - Sonata na organy nr 2 Lebhaft - Ruhig bewegt - Fuge, Naji Hakim - Wariacje nt. Wie schön leuchtet der Morgenstern.

Kolejne koncerty odbędą się 28 maja oraz 4 czerwca br. o godz. 18:45.

Koncertom towarzyszy wystawa "Śródka na starych fotografiach".

Koncerty realizowane są przez Fundację Artystyczno-Edukacyjną PUENTA wraz ze śródeckimi partnerami i poznańskimi szkołami muzycznymi, w ramach interdyscyplinarnego projektu artystyczno-edukacyjnego "Pośrodku Śródki" dofinansowanego z budżetu Miasta Poznania. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!


30 kwietnia 2014 r. serdecznie zapraszamy na Wielkie Otwarcie Bramy Poznania Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego w Poznaniu. O godz. 21:00 na Śródce przy budynku Bramy Poznania przestrzeń powietrzną nad Cybiną wypełni wieczorny spektakl "Wstęgi czasu" z udziałem światowej klasy aktorów-akrobatów z teatru Ocelot.

Natomiast między 1 a 4 maja zapraszamy na szereg imprez towarzyszących Otwarciu Bramy Poznania, organizowanych przez Miasto Poznań i Centrum Turystyki Kulturowej "TRAKT", przy udziale Muzeum Archidiecezjalnego, Rezerwatu Archeologicznego Genius loci, Stowarzyszenia Przyjaciół Śródki i Okolic Śródeja i Fundacji Artystyczno-Edukacyjnej Puenta. Szczegółowy Program można znaleźć na stronie www.trakt.poznan.pl oraz www.poznan.pl/trakt

Jednym z wydarzeń odbywającym się w samym centrum Śródki będzie V Średniowieczny Targ Śródecki, podczas którego będzie można poznać mistrzów rękodzieła średniowiecznego, spróbować smaków i zapachów średniowiecza korzystając z oferty Karczmy, odwiedzić Wioskę Żywej Archeologii i przekonać się jak żyli nasi przodkowie oraz poszukać zakopanych w piasku artefaktów na familijnym stanowisku "Mały Archeolog", a wzdłuż ulicy Ostrówek i Śródka na średniowiecznym targu będzie można zakupić m.in. żywność regionalną, zioła czy prace rękodzielnicze.

Oficjalne otwarcie Średniowiecznego Targu Śródeckiego odbędzie się 1 maja o godz. 12:00 Średniowiecznym Pochodem Gigantów. Korowód muzykantów, kuglarzy, rycerzy prowadzony przez Mieszka I i Dobrawę wyruszy z placu przy Bramie Poznania i przejdzie ulicami Ostrówek i Śródka do placu przy kościele Św. Małgorzaty. Serdecznie zapraszamy!

V Średniowieczny Targ Śródecki to jubileuszowa edycja inicjatywy społeczności lokalnej, mieszkającej na Śródce, pilotażowym obszarze Miejskiego Programu Rewitalizacji dla Poznania. Realizatorem od 2010 r. są mieszkańcy Śródki, Fundacja Artystyczno-Edukacyjna PUENTA, Stowarzyszenie Przyjaciół Śródki i Okolic Śródeja, Rada Osiedla Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria.

Społeczności lokalnej udało się doprowadzić do tego iż, "Średniowieczny Targ Śródecki" stał się imprezą cykliczną, powtarzaną co rok. Wpisał się w tradycję lokalną i stał integralną częścią życia mieszkańców Śródki i okolic. Być może niebawem będzie to najważniejsze święto dzielnicy.


23 kwietnia 2014 r. o godz. 15:00 na Moście Biskupa Jordana na Śródce odbędzie się Koncert dla Ziemi, zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. W programie m.in. występy uczniów śródeckich szkół: POSM I st. nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego - dziecięcy zespół perkusyjny "Gladiatorzy", Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących, a także występy Orkiestry KuSza - "kulturka i szacuneczek", Drums Regiment oraz Klubu Seniora "Cybinianka".

Ponadto w programie: ogrodnicze przestrzenie wyobraźni, warsztaty mody ekologicznej, budowanie instrumentów z surowców wtórnych i tworzenie gier ekologicznych. Na finał wspólnie wykonamy utwór "BUMTATERRA 2", specjalnie skomponowany na tę okazję, a przeznaczony na różnego rodzaju instrumenty oraz wszelakie sprzęty grające.

Koncert inauguruje tegoroczną edycję projektu "Pośrodku Śródki". Projekt został dofinansowany z budżetu Miasta  Poznania. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Artystyczno-Edukacyjna PUENTA we współpracy ze śródeckimi partnerami.


Od 16 kwietnia do 5 maja 2014 r. w witrynach wystawowych lokalu nr 51 przy ul. Św. Marcin można było oglądać wystawę fotograficzną pt. "Niewiele trzeba...Podwórka poznańskiego Śródmieścia", w opracowaniu Grażyny Grasy Nowackiej. Wystawa prezentowała m.in. rezultaty akcji "Odmień swoje podwórko" realizowanej od 2010 r. w ramach Miejskiego Programu Rewitalizacji przez Miasto Poznań. Wystawa oprócz fotografii prezentowała również wybrane projekty rewitalizacji poznańskich podwórek, wykonane w ciągu ostatnich lat w pracowni Projektowania Wnętrz w Przestrzeni Miejskiej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Wystawa została zorganizowana ze środków Rady Osiedla Stare Miasto. Więcej informacji www.poznan.culturowo.pl


Schody, schody, schody... W ubiegłym roku sukcesem zakończyły się starania Stowarzyszenia Chwaliszewo oraz  pracowników Oddziału Rewitalizacji o przywrócenie wartości użytkowej i estetycznej dwóm ciągom schodów na Chwaliszewie.
Jako pierwsze zostały zrealizowane schody wieńczące ul. Tylne Chwaliszewo. Fundatorem tej inwestycji była Spółka Sp. z o. o. "Nowa Sienna".
Drugie zabytkowe schody, prowadzące z ul. Czartoria na wały nadwarciańskie, zostały sfinansowane pod koniec ubiegłego roku przez Zarząd Dróg Miejskich.
Poza schodami wieńczącymi wspomniane ulice, w ubiegłym roku na Chwaliszewie wyremontowane zostały również schody przy moście Bolesława Chrobrego, prowadzące w dół doliny rzeki Warty.
Zapraszamy do noworocznych spacerów uliczkami Chwaliszewa!


FORMY WSPARCIA I DOFINANSOWANIA REMONTÓW KAMIENIC - PUNKT INFORMACYJNY

Od stycznia 2013 roku Biuro Koordynacji Projektów Urzędu Miasta Poznania prowadzi punkt informacyjny odnośnie form wsparcia i dofinansowania remontów kamienic (pl. Kolegiacki 17, Oddział Rewitalizacji, pok. 409). Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 - 15:30. Ponadto oddajemy do Państwa użytku podręczne źródło wiedzy na temat form wsparcia i dofinansowania remontów kamienic na terenie miasta Poznania w postaci skróconej informacji.

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej