23 września
Godzina: 10:00-14:00
Tytuł: Szkolenie z pierwszej pomocy uwzględniające temat OzN
Lokalizacja: Centrum Szkoleniowe Akceptacja, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 149, Poznań
Organizator: Fundacja Akceptacja
Opis wydarzenia: Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom z niepełnosprawnościami zadedykowane będzie w głównej mierze opiekunom i asystentom OZN. Opierało będzie się na programie szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wzbogaconym o algorytmy związane z ratowaniem osób z poszczególnymi schorzeniami. Dodatkowym aspektem promującym różnorodność będzie fakt, że szkolenie poprowadzą instruktorka PP będąca osobą transpłciową i osoba z dysfunkcją wzroku, która podczas szkoleń asystowała będzie instruktorce i sama zdobywała uprawnienia z tego zakresu.
Na wydarzenie obowiązują zapisy poprzez adres e-mail: annaduzikowska@akceptacja.org.pl
Godzina: 15:00-18:00
Tytuł: Warsztaty z porozumienia bez przemocy. Jak reagować by zadbać o siebie i stanąć za sobą?
Lokalizacja: Pracownia Społeczna Ładne Rzeczy, ul. Święty Marcin 57, Poznań
Organizator: Local Girls Movement
Opis wydarzenia: Warsztaty z komunikacji i porozumienia bez przemocy (Nonviolent Communication - NVC) stanowią innowacyjną formę wsparcia uczestników w poprawie umiejętności interpersonalnych oraz budowaniu relacji opartych na zrozumieniu i empatii. Celem warsztatów jest wyposażenie uczestników w praktyczne narzędzia, które pozwoląim lepiej wyrażać swoje uczucia i potrzeby, a także aktywnie słuchać innych. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się technik komunikacyjnych, które umożliwią im unikanie konfliktów oraz skuteczne rozwiązywanie problemów w sposób, który szanuje zarówno ich potrzeby, jak i potrzeby innych.
Warsztaty poprowadzi - Katarzyna Dworaczyk
Impreza otwarta
Godzina: 18:30-21:00
Tytuł: Jak wierzymy w Poznaniu?
Lokalizacja: os. Powstańców Warszawy 9A, Poznań
Organizator: Stowarzyszenie Reformowanych Katolików
Opis wydarzenia: Warsztat ma na celu przedstawienie mozaiki wyznaniowej Miasta Poznania ze szczególnym uwzględnieniem opublikowanych przez GUS wyników Narodowego Spisu Powszechnego z 2021 roku. Osoby uczestniczące dowiedzą się jakie wspólnoty wyznaniowe istnieją w Poznaniu, jakie są ich cechy charakterystyczne oraz jakie prawa posiadają członkowie i członkinie oraz wspólnoty wyznaniowe, ze szczególnym uwzględnieniem wspólnot mniejszościowych. Na podstawie zdobytej wiedzy osoby uczestniczące w warsztacie przygotują "religijną mapę Poznania".
Impreza otwarta