W ten weekend Poznań tętni życiem! W niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy - ale czekają nas także emocjonujące premiery filmowe, np. długo wyczekiwany "Nosferatu" i liczne spektakle komediowe. Na scenach domów kultury, odbędą się muzyczne spotkania z młodymi artystami, a rodzice i ich podopieczni będą mieli okazję zwiedzić historyczne obiekty miasta i rozwiązać związane z nimi łamigłówki. 

W 2024 roku Miasto dofinansowało renowacje poznańskich zabytków. Dzięki dotacjom w wysokości 1,3 mln złotych dawny blask odzyskało 11 obiektów, w tym m.in. secesyjne kamienice na Łazarzu czy Jeżycach.

W ramach Poznańskiej E-sportowej i Gamingowej Akademii Mistrzów i Ekspertów (PE:GAME) ruszył projekt, którego celem jest promocja e-sportu i wsparcie młodych ludzi chcących związać swoją przyszłość z tą branżą. Pierwszy, pilotażowy program szkoleń i treningów realizowany jest w ramach Poznań CityLab.

Do 31 stycznia przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na mniejszą skalę mogą zgłaszać się do Małego ZUS Plus. Umożliwia on opłacanie niższych składek na ubezpieczenia społeczne, naliczanych na podstawie dochodu z poprzedniego roku kalendarzowego.

Matematyka, chemia, fizyka, język polski czy angielski - to przedmioty szkolne, w opanowaniu których pomogą korepetytorzy. Aby skorzystać z bezpłatnych zajęć, wystarczy wziąć udział w projekcie "Korki w Mieście".

Na terenie Zespołu Szkół nr 8 przy ul. Jarochowskiego powstaje hala sportowa, w której trenować będą poznańscy judocy. Pierwsze prace w terenie rozpoczęły się jesienią, od tej pory na placu budowy wiele się zmieniło.

W tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyło się wiele miejskich jednostek i instytucji. Wylicytować można dzień w roli opiekuna zwierząt w zoo, wyjątkową przejażdżkę poznańskim tramwajem, realizację własnego ogrodu deszczowego, spacer po mostach Berdychowskich, "Księgi Jakubowe" z autografem Olgi Tokarczuk czy koszulkę kapitana Lecha Poznań. 

Centrum Inicjatyw Senioralnych rusza z drugą edycją projektu Senioralna Mapa Poznania - Fest Miejscówki. Akcja ma na celu stworzenie zestawienia przestrzeni wyjątkowych dla starszych mieszkańców miasta. Kto znajdzie się na liście?

W środę, 22 stycznia odnotowano przekroczenie stężenia pyłów drobnych PM10. Prognozuje się jego utrzymanie. Dlatego osoby posiadające w domach bardziej ekologiczne źródła ciepła nie mogą palić w kominkach opalanych drewnem, piecach kaflowych i kotłach węglowych niespełniających wymogów ekoprojektu. Zakaz obowiązuje w czwartek, 23 stycznia. Dzisiaj lepiej unikać także dłuższej aktywności na powietrzu. 

Barbara Wysoczańska, Lucinda Riley i Joanna Kuciel-Frydryszak - to autorki, których książki były najczęściej wypożyczane z Biblioteki Raczyńskich w ubiegłym roku. Dzieci z kolei najbardziej zachwyciły tajemnice opisywane przez szwedzkiego pisarza, Martina Widmarka.

Koziołki Aquanetu z autografem Roberta Makłowicza, książka podpisana przez wybitnego politologa czy limitowane karty PEKA - to tylko niektóre fanty, jakie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przekazuje Miasto Poznań. W tym roku motywem przewodnim finału jest zdrowie i bezpieczeństwo dzieci.

Historyczne tramwaje wyjadą w niedzielę, 26 stycznia, na poznańskie torowiska. Aby nimi podróżować, nie trzeba będzie kupować biletu - wystarczy wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, wrzucając darowizny do puszek wolontariuszy znajdujących się w pojazdach.

Liczba wyników na stronie
10