Łazarski odcinek ul. Dmowskiego, pomiędzy ul. Hetmańską a Potockiej, zyskuje nową nawierzchnię jezdni. Z kolei między ul. Krauthofera a Miedzianą na Górczynie trwa budowa nowej drogi rowerowej.

Choć sierpień mija nieubłaganie, wakacyjnych aktywności w Poznaniu co niemiara. W ten weekend można nie tylko wybrać się na jeden z licznych pokazów letnich kin plenerowych, ale również odwiedzić imprezy takie jak Festiwal Teatrów Podwórkowych, Dni Twierdzy Poznań czy Pyra Fest. 

W sobotę, 24 sierpnia, park im. Jana Pawła II ponownie opanują pyry. W programie znajdzie się zarówno gotowanie na żywo i kącik dietetyczny, jak i liczne gry i zabawy dla dzieci.

Remonty łazienek, placów zabaw, boisk i sal gimnastycznych, naprawa dachów, wymiana okien - to tylko część zadań, realizowanych latem w poznańskich szkołach i przedszkolach. Łącznie prace modernizacyjne w większym lub mniejszym zakresie były prowadzone w blisko 220 placówkach. Większość została zakończona, pozostałe są już na finiszu.

W tym roku ulica Święty Marcin będzie już po raz 30. obchodziła swoje imieniny. Przez centrum miasta znów przejdzie barwny korowód. Jak będzie wyglądał? To zależy od poznanianek i poznaniaków - każdy może zaprojektować jego element i wziąć udział w konkursie organizowanym przez Centrum Kultury Zamek. 

W najbliższą sobotę, 24 sierpnia, Stary Rynek będzie pełen rogali. Warsztaty, konkursy, zdjęcia, degustacje najsłynniejszych poznańskich smakołyków i premiera poświęconej im książki - to atrakcje, które przygotowało Muzeum Rogalowe z okazji swoich 10. urodzin. Rodzinny festyn to część akcji Kulturalny Stary Rynek. 

W poniedziałek, 26 sierpnia, po porannym szczycie komunikacyjnym rozpocznie się naprawa dylatacji na południowej części mostu Lecha. Prace mają potrwać dwa tygodnie.

Trwają prace w zabytkowym budynku przy ul. Słowackiego, w którym mieści się Centrum Usług Wspólnych Jednostek Oświaty. Większość wnętrz budynku została już odmieniona i dostosowana do potrzeb CUWJO, teraz przyszedł czas na roboty przy elewacji i modernizację piwnic.

W Poznaniu jest ponad 400 kilometrów infrastruktury, po której mogą poruszać się rowerzyści. W ostatnich latach udostępniono wiele tras, którymi mieszkanki i mieszkańcy stolicy Wielkopolski chętnie podróżują na dwóch kołach - m.in. wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, wokół ronda Rataje, ul. Naramowickiej i Praw Kobiet, w centrum i oczywiście po Wartostradzie. W planach i projektowaniu są kolejne inwestycje rowerowe. Jak popularny jest to środek transportu, pokazują dane z 36 liczników rozlokowanych w różnych częściach miasta - obok nich cykliści przejechali już w tym roku ponad 6,5 miliona razy.

Dźwiękowe opowieści inspirowane historią i architekturą Jeżyc można odsłuchać za sprawą aplikacji Łapp Poznań_Jeżyce. To seria krótkich nagrań stworzonych specjalnie do słuchania podczas spaceru po tej urokliwej części miasta.

Uczestnicy wydarzeń i kongresów odbywających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich mogą skorzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską. To efekt współpracy Grupy MTP i Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. Od lutego tego roku nie trzeba też kupować odrębnego biletu, żeby dotrzeć i wrócić z meczu Lecha na Enea Stadionie przy ul. Bułgarskiej.

Już w tym tygodniu rodzice razem z dziećmi będą mogli wcielić się w twórców gier. Uczestnicy warsztatów zaprogramują, zaprojektują mechaniki, zadbają o warstwę audio-wizualną i wypuszczą swoją pierwszą produkcję. Zajęcia są darmowe, ale obowiązują zapisy. Warto się pospieszyć, bo zostały ostatnie miejsca.

Stolica Wielkopolski jest pełna wyjątkowych kobiet, a zadaniem akcji społecznej "Poznanianki" jest pokazać je szerszej grupie mieszkanek i mieszkańców miasta. Właśnie rusza kolejna edycja tej niezwykłej inicjatywy. Kandydatki można zgłaszać do 15 września.

Poznańskie forty, schrony i podziemia znów otwierają się dla wszystkich, którzy chcieliby poznać ich tajemnice. Okazją będą XII Dni Twierdzy Poznań. Wydarzenie odbędzie się w weekend 24 i 25 sierpnia.

Liczba wyników na stronie
10