Poznaniacy i poznanianki wspólnie sprzątali w sobotę teren wokół Jeziora Kierskiego. Porządki były kompleksowe, bowiem - przy wsparciu nurków - oczyszczono także dno akwenu. Na wolontariuszy i wolontariuszki czekało wiele atrakcji - miasteczko ekologiczne, regaty i parada jachtów oraz koncert. W ten sposób podsumowano 31. Akcję Sprzątania Świata - jej ogólnopolski finał odbył się w tym roku właśnie w stolicy Wielkopolski.

Pracownicy Urzędu Miasta Poznania także nie pozostają obojętni na tragedię, jaka dotknęła mieszkańców południowej Polski. Zebrane przez nich dary trafiły już do magazynu Caritasu, skąd zostaną przewiezione do regionów dotkniętych powodzią. 

Gdy zapada zmrok, Zamek odkrywa swoje tajemnice - najbliższy weekend będzie świetną okazją, by je poznać. Muzeum Poznania zaprosi na swój wyjątkowy jubileusz, a Festiwal Kryminału Granda - na rozmowy o zbrodniach. Nad Jeziorem Kierskim każdy będzie mógł wziąć udział w ekopikniku i przy okazji posprzątać Ziemię, a na Starym Rynku - poznać różnorodne oblicze stolicy Wielkopolski. 

Z myślą o kształceniu przyszłych piekarzy powstaje nowa część Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego im. J. J. Śniadeckich przy ul. Warzywnej. Obecnie prowadzone są już prace wykończeniowe w środku budynku, a na zewnątrz trwa m.in. budowa drogi dojazdowej.

W piątek, 20 września, przypada Dzień bez Samochodu. Każdy będzie mógł podróżować na liniach ZTM Poznań za darmo. Warunkiem będzie okazanie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu (jeden dokument - jedna osoba).

Do Wrocławia dojechały już trzy wywrotki z piaskiem, wysłane ze stolicy Wielkopolski  na prośbę tamtejszych samorządowców. Do celu docierają również konwoje Caritas, wiozące zebrane przez poznanianki i poznaniaków dary. 

700 nowych krzewów, prawie 250 zasadzonych bylin, nowe ławki - to efekt pracy ponad 150 wolontariuszek i wolontariuszy, którzy wzięli udział w akcji "Wspólnie POZmieniajmy". Dzięki temu przestrzeń przy zakładzie rehabilitacyjnym przy ul. Mogileńskiej zmieniła się nie do poznania. 

Miasteczko ekologiczne, pokazy zdrowego żywienia, regaty, parada jachtów - to i wiele innych atrakcji czeka na poznanianki i poznaniaków w sobotę, 21 września, nad Jeziorem Kierskim. Będzie też można wziąć udział we wspólnym sprzątaniu oraz zobaczyć, jak pracują nurkowie.

Poznańskie kluby piłkarskie włączyły się w pomoc dla regionów dotkniętych powodzią na południu Polski. Lech w najbliższą niedzielę zmierzy się ze Śląskiem Wrocław i przed tym meczem odbędzie się zbiórka pieniędzy wspólnie z Miastem i Caritas. Z kolei Warta współpracuje w sprawie pomocy z Odrą Opole. 

Wzdłuż trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju - między przystankiem Słowiańska a parkiem im. A. Wodziczki - powstaje nowa droga rowerowa z chodnikiem. Dodatkowo w obrębie przystanku PST Słowiańska usprawniony zostanie ruch rowerowy. W poniedziałek, 23 września, wprowadzone zostaną tam zmiany dotyczące pieszych i rowerzystów.

Plan ogólny to nowe narzędzie zarządzania przestrzenią miejską. 3 września, podczas sesji, radni zdecydowali o przystąpieniu do prac nad jego projektem. Teraz każdy ma szansę, by wyrazić swoją opinię na ten temat - ruszają konsultacje. 

Metropolia Poznań pozyskała blisko 50 milionów dofinansowania unijnego w ramach Funduszy Europejskich dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW). Dzięki tym środkom rozbudowane zostaną układy dróg pieszo-rowerowych, nastąpi wsparcie małej retencji i rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury. Inwestycje prowadzone przez Miasto Poznań zyskają prawie 22,5 mln zł wsparcia.

Warsztaty ekologiczne, konkursy i gry edukacyjne, pokazy udzielania pierwszej pomocy, a nawet prezentacja kombinezonów lotniczych - to i wiele innych atrakcji czeka na poznaniaków i poznanianki podczas Drzwi Otwartych w Zarządzie Zieleni Miejskiej. 

Usługi opiekuńcze, zrobienie zakupów, posprzątanie mieszkania - to tylko niektóre rodzaje wsparcia, jakie można otrzymać w programie pomocy sąsiedzkiej. Każdy, kto chce z niego skorzystać, może zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Jak poradzić sobie z ADHD? Jakie problemy mają seniorzy i seniorki? W co wierzymy w Poznaniu? I czy nasz język nadąża za zmieniającym się światem?  Na te i inne pytania odpowie Poznański Tydzień Różnorodności, który rusza 21 września. Przez sześć dni na wszystkich czekają liczne warsztaty, wykłady i spotkania. 

Liczba wyników na stronie
20