Sesja Rady Miasta w dniu 18 lutego to m.in.: oświadczenia radnych, sprawozdania służb odpowiedzialnych za porządek i bezpieczeństwo, dyskusja wokół pomnika wiedźmy, uchwały planistyczne, sprawozdania pokontrolne Komisji Rewizyjnej.

Radne: Maria Lisiecka- Pawełczak, Marta Mazurek, Monika Danelska i Zuzanna Bartel wyszły z inicjatywą nazewniczą dla Mostów Berdychowskich, które mają zostać oddane do użytku wiosną. Proponują, aby patronkami zostały: Dobrawa Przemyślidka i Rycheza Lotaryńska.

Innowacyjny program Zarządu Zieleni Miejskiej łączy w sobie obszary związane ze zdrowiem, środowiskiem oraz inicjatywami lokalnymi. Stąd prezentacja tego projektu odbyła się na wspólnym posiedzeniu trzech komisji tematycznych Rady Miasta: Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej; Rewitalizacji i Inicjatyw Lokalnych; Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia.

W 85. rocznicę pierwszej z deportacji Polaków na Sybir, w Poznaniu odbyły się uroczystości Pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru. Samorząd Poznania reprezentował przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz.

Do Biura Rady Miasta trafił projekt uchwały w sprawie nazwania ulicy na Łacinie imieniem Olgi Sipowicz "Kory".