Podstawy analizy finansowej - szkolenie online
Poznań Biznes Partner i Polska Fundacja Przedsiębiorczości zapraszają na bezpłatne szkolenie online pt. Podstawy analizy finansowej
Termin: 08.05.2025, godz. 09:00-11:00
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt i rejestrację pod adresem: Podstawy analizy finansowej
Ważne informacje:
Kafelek "dołącz" pojawi się 5 minut przed spotkaniem. Szkolenie realizowane w ramach Kursu Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie, Pożyczka na samozatrudnienie. Szczegółowe informacje o projekcie i harmonogramie szkoleń: https://szkolenia.pfp.com.pl/kurs/wsparcie-w-starcie4/73 W celu skorzystania z bezpłatnych szkoleń należy zarejestrować się na Platformie Szkoleń online Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, a następnie zapisać się na wybrane szkolenie dostępne na Platformie Szkoleniowej. Podczas rejestracji należy podać nazwę Projektu WwS w polu przeznaczonym na nazwę przedsiębiorstwa np. ubiegający się o pożyczkę wpisze zamiast nazwy firmy samo "WwS" a pożyczkobiorca "Firma ABC Sp. z o.o. (WwS)". Osoby ze szczególnymi potrzebami prosimy o poinformowanie organizatora minimum 7 dni przed datą udziału w szkoleniu o swoich potrzebach, by móc jak najlepiej dostosować szkolenie do Państwa oczekiwań. Pożyczkobiorca w przypadku skorzystania z doradztwa i szkoleń jest zobowiązany do wypełnienia karty doradztwa lub karty szkolenia, które można pobrać z podzakładki projektu Pierwszy Biznes - Wsparcie w starcie, Pożyczka na samozatrudnienie na stronie www.pfp.com.pl lub z materiałów szkoleniowych.
Czego się dowiesz i nauczysz?
- Czym jest próg rentowności? Jak dokonać jego pomiaru?
- Co to jest dźwignia operacyjna?
- Jak mierzyć stopień dźwigni operacyjnej?
- Co to jest dźwignia finansowa?
- Jak mierzyć stopień dźwigni finansowej?
Do kogo skierowane jest szkolenie?
- przedsiębiorców,
- pracowników firm,
- studentów,
- wszystkich osób zainteresowanych rozwijaniem swoim kompetencji.
Agenda szkolenia
- 09:00 Powitanie uczestników i rozpoczęcie szkolenia
- 09:00 Próg rentowności i jego pomiar
- 09:30 Dźwignia operacyjna i jej pomiar
- 10:00 Stopień dźwigni operacyjnej
- 10:30 Dźwignia finansowa
- 10:45 Stopień dźwigni finansowej
- 11:00 Sesja pytań odpowiedzi oraz zakończenie szkolenia
Prowadzący:
Dawid Dawidowicz
D&D Dawid Dawidowicz
D&D Dawid Dawidowicz - usługi konsultingowe. Opracowanie własnego programu do analizy finansowej przedsiębiorstw w Excel VBA. Doświadczenie w opracowywaniu biznes planów i określaniu zapotrzebowania na kapitał. Przygotowywanie analiz finansowych przedsiębiorstw. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Ekonomii, Finansów i Rachunkowości na Wydziale Ekonomicznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. W 2007 r. otrzymał stopień doktora nauk ekonomicznych. Posiada ponad 16-letnie doświadczenie w pracy akademickiej. Wśród zainteresowań badawczych koncentruje się, m.in. na działalności rynku funduszy inwestycyjnych, a także na analizie danych. Pasjonat business intelligence oraz najnowszych metod badawczych z obszaru machine learningu. Jest autorem dwóch monografii oraz autorem i współautorem kilkudziesięciu artykułów naukowych.
Słowo od prowadzącego:
Dla nowego przedsiębiorcy ważna jest umiejętność zaplanowania i wyznaczenia progu rentowności zarówno ilościowego jak i wartościowego. Ponadto ważne jest zrozumienie efektu skali produkcji i wpływu wielkości produkcji sprzedanej na wielkość zysku operacyjnego. Kolejnym istotnym zagadnieniem jest zrozumienie tego w jaki sposób wykorzystanie kapitału obcego wpływa na zwiększenie rentowności kapitałów własnych przedsiębiorstwa czyli jak korzystać z dźwigni finansowej.